Naujienos

Prasideda „NEO Finance“ IPO: inovatyvus būdas investuoti į sparčiai augančio startuolio akcijas

Prasideda „NEO Finance“ IPO: inovatyvus būdas investuoti į sparčiai augančio startuolio akcijas

INFORMACIJA APIE VIEŠĄ AKCIJŲ SIŪLYMĄ
Dokumente pateikiama bendro pobūdžio informacija. Tai nėra siūlymas ar rekomendacija pirkti vertybinius popierius. Sprendimas investuoti į akcijas turi būti priimtas Informacinio dokumento pagrindu, kuris pateikiamas svetainėse www.paskoluklubas.lt/ipo ir www.neofinance.com/ipo. 
Neskirta išleisti, skelbti arba platinti nei tiesiogiai, nei netiesiogiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Kanadoje, Japonijoje arba bet kokiose kitose jurisdikcijose, kur tai būtų neteisėta.

 

Pirmasis į biržą žengiantis Lietuvos fintech startuolis AB „NEO Finance“, valdantis didžiausią Lietuvoje tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“ ir teikiantis „Neopay“ mokėjimo inicijavimo paslaugas, pradeda viešą savo akcijų platinimą (IPO). „NEO Finance“ per IPO planuoja pritraukti 0,5 – 2,5 mln. Eur, kuriuos ketinama panaudoti tolesnei plėtrai.

Gyventojai ir įmonės sparčiai augančio startuolio akcijų galės įsigyti internetinėje platformoje arba per savo finansų tarpininką. Akcijos viešai vienu metu platinamos Lietuvoje, Estijoje ir Nyderlanduose.

Kaina liko, nors įmonė paaugo

„Sukūrėme internetinę platformą, kur kiekvienas greitai ir patogiai gali pateikti siūlymą įsigyti akcijų. Demokratizuojame investavimą ir suteikiame galimybę visiems prisidėti prie mūsų augimo, kaip kad anksčiau demokratizavome skolinimą, kad žmonės galėtų skolintis tiesiai iš žmonių, o mokėjimus internete galėtų atlikti ne tik bankai, bet ir fintech bendrovės, sukurdamos konkurenciją ir atpigindamos finansines paslaugas“, – sako Evaldas Remeikis, „NEO Finance“ valdybos pirmininkas.

Akcijos pirmą kartą Lietuvoje ir Estijoje platinamos olandiškojo aukciono principu, dar vadinamu ribinės kainos aukcionu, kai nustatoma tik minimali akcijos kaina. Taip savo akcijas yra platinęs ir „Google“.

„NEO Finance“ valdyba nustatė minimalią akcijos pardavimo kainą 3,14 Eur. Ji nustatyta pagal praėjusių metų rudenį vykusį akcijų platinimą Jungtinės Karalystės sutelktinio finansavimo platformoje „Seedrs“. Tuomet „NEO Finance“ pritraukė 209.000 Eur, o investuotojai už akciją mokėjo po 3,14 Eur. Pagal šį platinimą, „NEO Finance“ vertė tuo metu siekė 10,8 mln. Eur.

„Akcijoms nustatėme tą pačią minimalią kainą, už kurią rudenį jas pirko investuotojai sutelktinio finansavimo platformoje, nors per tą laiką įmonė paaugo bei pradėjome teikti naują paslaugą – mokėjimo inicijavimus. Per mūsų sistemą šiuo metu atliekami mokėjimai tokiose elektroninėse parduotuvėse kaip „Edrauda“, „Manogilė.lt“, „Vienasaskaita.lt“ ir kitose“, – sako Deividas Tumas, „NEO Finance“ valdybos narys.

Perviršį grąžins į sąskaitą

Kiekvienas investuotojas, teikdamas pasiūlymą, pasirinks, kiek akcijų ir kokia kaina jų nori įsigyti. Teikti siūlymus bus galima neribotą kiekį kartų, skirtingomis kainomis.

Pasibaigus siūlymų teikimo laikui – po birželio 4 d. 23:59 – visi siūlymai bus surikiuoti pagal kainą nuo didžiausios iki mažiausios. Tuomet „NEO Finance“ valdyba nuspręs, kur „dėti brūkšnį“ – kokį kiekį ir už kokią mažiausią pasiūlytą kainą akcijas parduoti. Ši kaina ir taps nustatytąja IPO kaina, už kurią akcijos bus parduotos visiems šia ar aukštesne kaina siūlymus pateikusiems investuotojams.

Galutinė akcijos kaina bus ta pati visiems investuotojams: didesnę kainą pasiūliusiems investuotojams perviršis bus grąžintas į sąskaitą.

Lėšas panaudos augimui

Per akcijų platinimą pritrauktas lėšas „NEO Finance“ ketina panaudoti tolesniam augimui. Per artimiausius 3-4 metus bus siekiama daugiau nei 3 kartus padidinti tarpusavio skolinimo platformoje „Paskolų klubas“ išduodamų paskolų apimtis.   

Taip pat siekiama sparčiai plėsti mokėjimo inicijavimo paslaugas ir tapti šios rinkos lyderiu Lietuvoje bei pradėti šias paslaugas teikti bent šešiose Europos šalyse. Prioritetas bus teikiamas Baltijos šalims, Nyderlandams ir Čekijai. Šį pavasarį „NEO Finance“ jau įkūrė įmonę Nyderlanduose „NEO Finance B.V.“, per kurią turėtų būti vykdomas investuotojų pritraukimas bei tolesnė plėtra Europoje.

Dalis lėšų bus skiriama investuotojų iš Europos šalių pritraukimui į Lietuvos tarpusavio skolinimo platformą, kad kuo daugiau Vakarų kapitalo investuotų Lietuvoje. Taip pat siekiama atlikti galimybių studiją ir išsiaiškinti tarpusavio skolinimo platformos plėtros galimybes per partnerystes ir frančizę kitose Europos šalyse. 

Pirmieji, žengiantys į biržą

Planuojama, kad sėkmingai įgyvendinus šiuos veiksmus įmonės vertė 2023 m., remiantis audituotomis įmonės prognozėmis, gali siekti 25 – 62 mln. Eur.  

„Esame ankstyvos stadijos fintech startuolis, turintis didelį augimo potencialą. Mumis jau patikėjo 360 investuotojų sutelktinio finansavimo platformoje „Seedrs“, investuotojai iš startuolių akseleratorių, buvę bankininkai, tad platindami akcijas viešai norime suteikti galimybę visiems gyventojams ir įmonėms prisidėti auginant lietuviškus fintech vienaragius“, – sako Marius Navickas, „NEO Finance“ valdybos narys.    

Tai pirmas kartas, kai lietuviškas fintech startuolis žengia į biržą – po platinimo „NEO Finance“ akcijomis bus prekiaujama „Nasdaq Vilnius“ „First North“ rinkoje.

Teikti siūlymus įsigyti akcijas galima „NEO Finance“ svetainėse (www.paskoluklubas.lt/ipo ir www.neofinance.com/ipo) specialiai IPO sukurtoje skiltyje ir per finansų tarpininkus: finansų maklerių įmones ar bankus bet kurioje šalyje, turinčius priėjimą prie „Nasdaq Vilnius“ biržos.

Viešą akcijų siūlymą „NEO Finance“ įgyvendina kartu su Šiaulių banku. Teisės patarėjais šiame akcijų platinime pasirinkta advokatų kontora „Sorainen“.  

Paskelbta:
2019-05-15
Šaltinis:
Pasidalinkite:
Panašios naujienos