Naujienos

„NEO Finance“ IPO jau pateikti siūlymai įsigyti daugiau nei pusę minimalaus akcijų kiekio

„NEO Finance“ IPO jau pateikti siūlymai įsigyti daugiau nei pusę minimalaus akcijų kiekio

INFORMACIJA APIE VIEŠĄ AKCIJŲ SIŪLYMĄ

Dokumente pateikiama bendro pobūdžio informacija. Tai nėra siūlymas ar rekomendacija pirkti vertybinius popierius. Sprendimas investuoti į akcijas turi būti priimtas Informacinio dokumento pagrindu, kuris pateikiamas svetainėse www.paskoluklubas.lt/ipo ir www.neofinance.com/ipo.

Neskirta išleisti, skelbti arba platinti nei tiesiogiai, nei netiesiogiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Kanadoje, Japonijoje arba bet kokiose kitose jurisdikcijose, kur tai būtų neteisėta.


Lietuvos fintech startuolio AB „NEO Finance“, administruojančio tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“ ir teikiančio „Neopay“ mokėjimo inicijavimo paslaugą, vykstančiame pirminiame viešame akcijų platinime (IPO) jau pateikta siūlymų įsigyti 85 000 akcijų.

Pateiktų siūlymų kainos nėra skelbiamos, tačiau jei siūlymai būtų vertinami minimalia nustatytąja kaina – po 3,14 EUR, visi pateikti siūlymai sudarytų virš 265 000 EUR. Tai daugiau nei pusė minimalaus per akcijų platinimą planuojamo pritraukti kapitalo. Iš viso „NEO Finance“ per IPO ketina parduoti akcijų už 0,5 – 2,5 mln. EUR.

Galimybė investuoti ankstyvoje stadijoje

„Akcijų platinimas startavo ir vyksta sėkmingai, mus tai džiugina. Tikime, kad IPO pavyks, nes daug bendraujame su žmonėmis didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir sulaukiame nemažo susidomėjimo. Investuotojai domisi, kokias perspektyvas suteikia galimybė įsitraukti į fintech startuolio kapitalą tokioje ankstyvoje stadijoje, kai augimo potencialas labai didelis“, – sako Evaldas Remeikis, „NEO Finance“ valdybos pirmininkas.

Akcijų platinimas vyksta iki birželio 4 dienos, 23:59 val. Akcijos viešai platinamos Lietuvoje ir Nyderlanduose, taip pat Estijoje vyksta neviešas akcijų siūlymas.

Didžiausia iki šiol pateikta paraiška yra pavedimas įsigyti 20 000 „NEO Finance“ akcijų. Jį pateikė privatus asmuo iš Lietuvos. Dar vienas siūlymas pateiktas norint įsigyti 19 400 bendrovės akcijų. Jį taip pat pateikė privatus asmuo iš Lietuvos.

Investuoja paprasti žmonės

„Džiaugiamės, kad mūsų akcijomis domisi paprasti žmonės, kurie dažniausiai perka po kelis šimtus akcijų. Visus akcijų siūlymus, pateiktus per mūsų specialiai akcijų pardavimui sukurtą internetinę platformą, galima matyti realiu laiku, todėl akcijų platinimo procesas yra labai atviras ir demokratiškas visiems, norintiems investuoti“, – sako Deividas Tumas, „NEO Finance“ valdybos narys.

Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai viešas akcijų platinimas vykdomas olandiškojo aukciono principu per specialiai tam suprogramuotą internetinę platformą. Taip pat pirmą kartą investuotojai gali patys siūlyti norimą įsigyjamų akcijų kainą. 

Dalis akcijų įsigijimo paraiškų taip pat pateikiama per finansų tarpininkus: finansų maklerių įmones ar bankus, turinčius priėjimą prie „Nasdaq Vilnius“ biržos. Taip iki šiol pateikta virš 10% paraiškų įsigyti akcijas. Likusi dalis – per „NEO Finance“ internetinę platformą. 

Susidomėjimas ir Nyderlanduose

Didžioji dalis siūlymų įsigyti akcijas iki šiol teikiama iš Lietuvos gyventojų – virš 80% jau pateiktų siūlymų, skaičiuojant pagal norimą įsigyti akcijų kiekį. Kita dalis paraiškų pateikta iš Estijos, Nyderlandų, net Rumunijos ir Italijos, nes akcijas įsigyti gali visi Europos Ekonominės Bendrijos šalių gyventojai.

„Tikimės dar sulaukti aktyvesnio investuotojų įsitraukimo iš Nyderlandų – su šios šalies investuotojais susitikimai prasidėjo tik šią savaitę. Nyderlanduose priklausome fintech asociacijai „Holland FinTech“. Ši organizacija, kaip ir mūsų esami akcininkai iš Nyderlandų, aktyviai padeda pristatyti mūsų IPO šios šalies potencialiems investuotojams“, – sako E. Remeikis.

„NEO Finance“ yra pirmasis Lietuvos fintech startuolis, kuris rengia viešą akcijų siūlymą ir ketina savo akcijomis prekiauti „Nasdaq Vilnius“ „First North“ rinkoje.

Ledus pralaužė ne Lietuvoje

Praėjusių metų rudenį „NEO Finance“ taip pat buvo pirmoji Lietuvos įmonė, kuri sėkmingai pritraukė kapitalo išplatindama savo akcijas per Jungtinės Karalystės sutelktinio finansavimo platformą „Seedrs“. Tuomet „NEO Finance“ pritraukė 210.000 Eur, o investuotojai už akciją mokėjo po 3,14 Eur.

„NEO Finance“ administruoja tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“, kur gyventojai gali skolinti vieni kitiems. Taip pat teikia elektroninio atsiskaitymo, arba mokėjimo inicijavimo, paslaugą internetinėms parduotuvėms su prekės ženklu „Neopay“. Šiuo metu „NEO Finance“ administruoja visus atsiskaitymus, vykdomus tokiose elektroninėse parduotuvėse kaip „Tiketa“, „Edrauda“, mokėjimų platformose „Manogilė.lt“, „Vienasaskaita.lt“ ir kitose.

Daugiau informacijos apie „NEO Finance“ IPO www.paskoluklubas.lt/IPO ir www.neofinance.com/IPO. Daugiau apie mokėjimo inicijavimo paslaugas https://neopay.lt/.

Paskelbta:
2019-05-29
Pasidalinkite:
Panašios naujienos