Naujienos

„NEO Finance“ IPO sėkmingas – pritraukė daugiau nei 0,6 mln. eurų, žengs į biržą

„NEO Finance“ IPO sėkmingas – pritraukė daugiau nei 0,6 mln. eurų, žengs į biržą

Lietuvos fintech startuolis AB „NEO Finance“, administruojantis didžiausią Lietuvoje tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“ ir teikiantis „Neopay“ mokėjimo inicijavimo paslaugą, sėkmingai įgyvendino savo pirminį viešą akcijų platinimą (IPO). Iš viso startuolis išplatino 192 907 akcijas už 605 728 EUR.  

Artimiausiu metu „NEO Finance“ akcijomis planuojama pradėti prekiauti akcijų biržoje „Nasdaq Vilnius“ „First North Lietuva“ rinkoje, skirtoje mažoms ir vidutinėms, sparčiai augančioms bendrovėms. „NEO Finance“ yra pirmasis fintech startuolis Baltijos šalyse, žengiantis į biržą.

„Dėkoju visiems, išreiškusiems pasitikėjimą mūsų įmone. Tai atveria galimybes efektyviau ir sparčiau įgyvendinti plėtros planus, kad toliau sėkmingai kurtume vertę mūsų klientams ir akcininkams“, – sako Evaldas Remeikis, „NEO Finance“ valdybos pirmininkas.

Nustatė IPO kainą

Investuotojai IPO metu pateikė 409 paraiškas įsigyti akcijų už bendrą 644 616 EUR sumą. Pasiūlyta vidutinė svertinė akcijos kaina siekė 3,34 EUR, arba buvo 6% didesnė, nei nustatyta pradinė kaina.

Įvertinus visus investuotojų IPO metu pateiktus pasiūlymus, „NEO Finance“ valdyba nustatė akcijų platinimo kainą: 3,14 EUR už akciją, kuri galioja visiems investuotojams. Valdyba taip pat nusprendė priimti visas pateiktas paraiškas.

„Tiems, kurie savo siūlymuose buvo pateikę aukštesnę kainą, sumokėtas perviršis bus grąžintas į sąskaitas šią savaitę“, – sako Deividas Tumas, „NEO Finance“ valdybos narys.

„NEO Finance“ IPO pirmą kartą Lietuvoje vyko olandiškojo aukciono principu, kai kiekvienas gyventojas, teikdamas siūlymą, nustatė savo kainą, tačiau visos akcijos parduodamos už vienodą patvirtintą kainą.

Bendra išplatinta akcijų emisija yra 21% didesnė nei buvo nustatyta minimali emisijos suma. Po šio akcijų platinimo, „NEO Finance“ vertinimas siekia 11,5 mln. EUR.

Investavo jau skolinantys platformoje

„Džiaugiamės, kad didžiąją dalį akcijų įsigijo esami klientai – aktyvūs platformos paskolų davėjai. Dažniausiai įsigyta po kelis šimtus akcijų. Džiaugiamės, kad aktyvūs tarpusavio skolinimo platformos vartotojai tiki mūsų ilgalaike sėkme ir noriai investuoja ne tik į paskolas, bet ir į pačią įmonę“, – sako Deividas Tumas, „NEO Finance“ valdybos narys.

Iš viso per platinimą akcijų įsigijo 291 fizinis ir juridinis asmuo. 66% akcijų įsigijo Lietuvos, 10% Estijos, 8% Nyderlandų, likusią dalį – kitų šalių investuotojai.   

Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai akcijos buvo platinamos per specialiai tam sukurtą internetinę platformą, per kurią buvo išplatinta 91% visų akcijų. Likusi dalis – per Baltijos šalių bankus.  

„IPO sėkmę vertiname kaip vertingą patirtį, leidusią mums ne tik pritraukti naujo kapitalo, bet ir išgirsti naudingų pasiūlymų, kaip toliau galėtume tobulinti mūsų paslaugas, bei turėjome progą plačiau paskleisti žinią apie mus tarptautinėje investuotojų bendruomenėje“, – sako E. Remeikis.

Plėsis Baltijos šalyse ir Europoje

Per akcijų platinimą pritrauktas lėšas „NEO Finance“ panaudos įmonės plėtrai – fintech startuolis siekia tapti mokėjimo inicijavimo paslaugos lyderiu Lietuvoje bei pradėti šias paslaugas teikti kitose šalyse.

Šį pavasarį „NEO Finance“ jau įkūrė įmonę Nyderlanduose „NEO Finance B.V.“, per kurią jau vykdomas skolintojų pritraukimas iš Beniliukso šalių į „NEO Finance“ valdomą tarpusavio skolinimo platformą.

„Praėjusią savaitę aktyviai dalyvavome susitikimuose su investuotojais Nyderlanduose. Jie buvo sužavėti, kad turime elektroninių pinigų įstaigos licenciją, kad veikiame itin skaidriai ir atsakingai: atskiriame skolintojų lėšas nuo įmonės lėšų, kad tarpusavio skolinimas Lietuvoje yra reguliuojamas įstatymais ir aktyviai prižiūrimas Lietuvos banko“, – teigia E. Remeikis.

„NEO Finance“ administruoja tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“, kur gyventojai gali skolinti vieni kitiems. Ši platforma šiuo metu yra didžiausia Lietuvoje, per kurią gegužės mėnesį gyventojai pasiskolino daugiau nei 1,6 mln. EUR.   

„NEO Finance“ taip pat teikia elektroninio atsiskaitymo, arba mokėjimo inicijavimo, paslaugą internetinėms parduotuvėms su prekės ženklu „Neopay“. Šiuo metu „NEO Finance“ administruoja visus atsiskaitymus, vykdomus tokiose elektroninėse parduotuvėse kaip „Tiketa“, „Edrauda“, mokėjimų platformose „Manogilė.lt“, „Vienasaskaita.lt“ ir kitose. Tai šiuo metu yra sparčiausiai auganti bendrovės veikla.

Daugiau informacijos apie „NEO Finance“ www.paskoluklubas.lt ir www.neofinance.com. Daugiau apie mokėjimo inicijavimo paslaugas https://neopay.lt/. 

Paskelbta:
2019-06-05
Pasidalinkite:
Panašios naujienos