Naujienos

Informacija apie gyventojų pajamų mokesčių deklaravimą

Informacija apie gyventojų pajamų mokesčių deklaravimą

Valstybinei mokesčių inspekcijai jau yra perduoti duomenys apie 2016 m., per Paskolų klubo tarpusavio skolinimo platformą, investuotojams išmokėtas palūkanas ir gautą pelną iš investicijų perleidimo sandorių. Paskolų klubo pateikti duomenys atsispindės investuotojų preliminariose deklaracijose. Atsižvelgiant į tai, kad iki 2017 m. gegužės 1 d. gyventojai mokesčio administratoriui turės pateikti metinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM308 formą ir jos priedus už praėjusį mokestinį laikotarpį, teikiame išsamią informaciją dėl preliminarių deklaracijų tikslinimo.

Gautos pajamos – deklaruotinos pajamos susideda iš išmokėtų palūkanų ir gautų pajamų iš reikalavimo teisių pardavimo. Gautos pajamos priskiriamos prie B klasės pajamų ir už šias pajamas patys investuotojai turės susimokėti 15 proc. dydžio gyventojų pajamų mokestį.

Išmokėtos palūkanos = palūkanos + vėlavimo palūkanos

Išmokėtos palūkanos deklaruojamos metinės pajamų mokesčio deklaracijos priede GPM308P. Atkreiptinas dėmesys, kad blogų paskolų ar sumokėtų mokesčių, įskaitant Užtikrinimo fondo  mokesčius, atskaitymai nuo gautų palūkanų nėra leidžiami.

Pajamos iš reikalavimo teisių pardavimo = Reikalavimo teisių pardavimo kaina – (Reikalavimo teisių bendra likutinė vertė  + Sumokėti tarpininkavimo mokesčiai)

Reikalavimo teisių pardavimo kaina susideda iš antrinė rinkoje parduotų investicijų bei Paskolų klubui perleistų investicijų bendros pardavimo kainos. 

Reikalavimo teisių bendra likutinė vertė apskaičiuojama atsižvelgiant į perleidimo metu likusią negrąžintą investicijų dalį.

Sumokėti tarpininkavimo mokesčiai – šie mokesčiai susideda iš antrinėje rinkoje parduotų investicijų tarpininkavimo mokesčių, antrinėje rinkoje įsigytų investicijų mokesčių, kai šios investicijos perparduodamos antrinėje rinkoje kitiems investuotojams arba šios investicijos parduodamos Paskolų klubui.

Jeigu reikalavimo teisių pardavimo sandoriai Jums nėra nuostolingi, šias pajamas turėsite deklaruoti užpildant metinės pajamų mokesčio deklaracijos priedą GPM308T. Reikalavimo teisių pardavimui nustatytas 2 500 eurų neapmokestinamųjų pajamų dydis (kartu skaičiuojama su gautomis pajamomis pardavus ar kitaip perleidus visą kitą ne individualios veiklos turtą).

Siekiant, kad deklaravimo procesas būtų kuo paprastesnis, teikiame užpildytą pavyzdinę metinės pajamų mokesčio deklaraciją ir jos priedus: pavyzdys.

 

Daugiau apie investavimą Paskolų Klube - P2P INVESTAVIMAS

Paskelbta:
2017-02-15
Šaltinis:
Pasidalinkite:
Panašios naujienos