Naujienos

„NEO Finance“ („Paskolų klubas“) diegia dirbtinį intelektą skaičuojant kreditingumo reitingą

„NEO Finance“ („Paskolų klubas“) diegia dirbtinį intelektą skaičuojant kreditingumo reitingą

„NEO Finance“, administruojanti didžiausią tarpusavio skolinimo platformą Lietuvoje „Paskolų klubas“, investuotojams į vartojimo kreditus pristato dar vieną inovaciją: bendrovė yra pirmoji Lietuvoje, pradedanti bendradarbiavimą su įmone, kuriančia unikalius kreditingumo reitingo skaičiavimo modelius. Tai ji daro remdamasi dirbtinio intelekto (angl. AI, artificial intelligence) ir sistemos mokymosi (angl. machine learning) technologijomis. Kuriami modeliai yra unikalūs, paremti išskirtinai „NEO Finance“ duomenimis.

„Džiaugiuosi, kad išlaikome lyderystę ne tik Lietuvos tarpusavio skolinimo rinkoje. Lygiai taip pat esame pavyzdys visoms kitoms fintech įmonėms, ieškančioms inovatyvių sprendimų ir klientų patirties tobulinimo. Diegti dirbtinio intelekto modelius nusprendėme matydami akivaizdų šių technologijų tikslumą. Tikiu, kad taip galėsim savo teikiamas paslaugas gerinti dar labiau“ – sakė „Paskolų klubo“ valdybos narys Marius Navickas.

Atnaujinus kredito rizikos modelį, „NEO Finance“ tikisi sumažinti nemokių kredito gavėjų skaičių, nemažinant išduodamų kreditų apimčių. Tai yra įmanoma, kadangi naujo tipo sistema nuolat tobulina savo kredito reitingo skaičiavimo metodiką, remdamasi turimais duomenimis.

Testavimo laikotarpiu, kredito reitingas bus skaičiuojamas tiek pagal dirbtinio intelekto, tiek pagal esamą „Paskolų klubo“ skaičiavimo metodus, o kreditai bus suteikiami remiantis esamu „Paskolų klubo“ apskaičiuotu kreditingumo reitingu. Pilnai ištestavus, kreditai bus vertinami naudojant naują reitingo modelį.

Daugiau informacijos: [email protected]

Paskelbta:
2019-07-02
Šaltinis:
Pasidalinkite:
Panašios naujienos