Naujienos

„NEO Finance“ akcijos biržoje – nuo rugpjūčio 5-osios

„NEO Finance“ akcijos biržoje – nuo rugpjūčio 5-osios

Lietuvos fintech startuolio AB „NEO Finance“, sėkmingai įvykdžiusio pirminį viešą akcijų platinimą (IPO),    akcijomis „Nasdaq Baltic“ alternatyviojoje „First North“ rinkoje bus pradėta prekiauti rugpjūčio 5 dieną, pirmadienį.

Startuolis, sukūręs ir administruojantis didžiausią Lietuvoje tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“ ir teikiantis „Neopay“ mokėjimo inicijavimo paslaugą, prekybą biržoje pradeda sėkmingai įgyvendinęs pirminį viešą akcijų platinimą (IPO), per kurį pritraukė daugiau nei 0,6 mln. EUR investiciją.

Pirmasis fintech biržoje

„Turime ambicingų planų per artimiausius kelerius metus plėstis į kitas Europos rinkas su mokėjimo inicijavimo paslauga, esame tikri jos konkurencingumu. Jausdami investuotojų palaikymą biržoje dar drąsiau ir aktyviau tobulinsime mūsų paslaugas ir, tikiu, toliau sėkmingai augsime“, – sakė Evaldas Remeikis, „NEO Finance“ valdybos pirmininkas.

„NEO Finance“ yra pirmasis fintech startuolis Lietuvoje, žengiantis į biržą. Jo akcijomis bus prekiaujama „First North Lietuva“ rinkoje, skirtoje mažoms ir vidutinėms, sparčiai augančioms bendrovėms.

Šiuo metu „First North“ Baltijos šalių sąraše yra šešių Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendrovių akcijos.

Sėkmingas IPO

Gegužę „NEO Finance“ sėkmingai įvykdė IPO ir išplatino 192 907 akcijas už daugiau nei 0,6 mln. EUR. Jas įsigijo 291 fizinis ir juridinis asmuo. Bendra per akcijų platinimą pritraukta investicija yra 21% didesnė, nei buvo planuota minimali emisijos suma.

Po šio akcijų platinimo „NEO Finance“ vertinimas siekia 11,5 mln. EUR.

Kai akcijomis bus pradėta prekiauti „First North“ rinkoje, jas galės parduoti ir įsigyti visi, kurie turės priėjimą prie biržos prekybos platformos, arba tai galės padaryti per savo finansų tarpininką.

„Per akcijų platinimą didžiąją dalį akcijų įsigijo mūsų esami klientai – aktyvūs investuotojai į paskolas tarpusavio skolinimo platformoje. Tikimės, kad akcijos sulauks susidomėjimo ir biržoje“, – sako Deividas Tumas, „NEO Finance“ valdybos narys.

Investavo į technologijas

„NEO Finance“ akcijų platinimas vyko olandiškojo aukciono principu per specialiai tam sukurtą internetinę platformą. Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai akcijos buvo platinamos tokiu būdu.

„Esame technologijų bendrovė, sukūrusi elektroninių pinigų platformą. Ji veikia kaip bet kuri bankų sistema – čia atidaromos IBAN sąskaitos ir atliekami tarpbankiniai pavedimai, jos pagrindu veikia tarpusavio skolinimas, teikiama mokėjimo inicijavimo paslauga“, – sako E. Remeikis.

Į elektroninių pinigų platformą iki šiol „NEO Finance“ jau investavo daugiau nei 1,2 mln. EUR.

Plėsis Baltijos šalyse ir Europoje

Pritrauktas investicijas „NEO Finance“ panaudos įmonės plėtrai – fintech startuolis siekia tapti mokėjimo inicijavimo paslaugos lyderiu Lietuvoje ir pradėti šią paslaugą teikti kitose šalyse.

Šį pavasarį „NEO Finance“ įkūrė įmonę Nyderlanduose „NEO Finance B.V.“, per kurią jau vykdomas investuotojų į paskolas pritraukimas iš Beniliukso šalių į „NEO Finance“ valdomą tarpusavio skolinimo platformą.

„NEO Finance“ sukūrė ir administruoja tarpusavio skolinimo platformą „Paskolų klubas“, kur gyventojai gali skolinti vieni kitiems. Ši platforma šiuo metu yra didžiausia Lietuvoje, o šių metų gegužę investuotojai per platformą paskolino rekordiškai daug – daugiau nei 1,6 mln. EUR. Antrąjį metų ketvirtį „Paskolų klube“ gyventojai iš kitų gyventojų iš viso pasiskolino 4,55 mln. EUR, ir tai sudarė 55% visų Lietuvos tarpusavio skolinimo platformų vartojimo paskolų rinkos. 

„NEO Finance“ taip pat teikia elektroninio atsiskaitymo, arba mokėjimo inicijavimo, paslaugą internetinėms parduotuvėms su prekės ženklu „Neopay“. Šiuo metu „NEO Finance“ administruoja atsiskaitymus, vykdomus tokiose elektroninėse parduotuvėse kaip „Tiketa“, „Edrauda“, mokėjimų platformose „Manogilė.lt“, „Vienasaskaita.lt“ ir kitose. Tai šiuo metu yra sparčiausiai auganti bendrovės veikla.

Daugiau informacijos apie „NEO Finance“: www.paskoluklubas.lt ir www.neofinance.com. Daugiau apie mokėjimo inicijavimo paslaugas: https://neopay.lt/.

„Nasdaq“ Baltijos rinka – tai bendras „Nasdaq Tallinn“, „Nasdaq Riga“ ir „Nasdaq Vilnius“ rinkų, taip pat ir „Nasdaq CSD“ siūlomų bendrų produktų bei paslaugų pavadinimas. Daugiau apie „Nasdaq“ Baltijos rinką: nasdaqbaltic.com.

Nuotraukoje – „NEO Finance“ komanda.

Daugiau informacijos:

Evaldas Remeikis, AB „NEO Finance“ valdybos pirmininkas, el. paštas [email protected] 

Deividas Tumas, AB „NEO Finance“ valdybos narys, el. paštas [email protected] 

Justinas Kodžius, AB „NEO Finance“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas, el. paštas [email protected] 

Rita Saunorytė Norutienė, „Agency 1323“, tel. +370 682 95377, el. paštas [email protected], www.1323.agency

 

Paskelbta:
2019-07-31
Pasidalinkite:
Panašios naujienos