Naujienos

NEO Finance pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti mokėjimo inicijavimo paslaugą per API

NEO Finance pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti mokėjimo inicijavimo paslaugą per API

AB „NEO Finance“ pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti mokėjimo inicijavimo paslaugą per API (angl. Application Programming Interface) sąsajas su populiariausiais šalies bankais, kaip to reikalauja Europos parlamento ir Tarybos direktyva 2015/2366 (toliau – PSD2) ir Lietuvos Respublikos mokėjimų įstatymas. 

2019 m. rugsėjo 14 d. įsigaliojo PSD2 direktyvos reikalavimai, pagal kuriuos visi Europos Sąjungoje veikiantys bankai turi suteikti prieigą prie klientų sąskaitų licencijuotoms trečiosioms šalims (daugumoje atvejų - FinTech bendrovėms), siekiant suteikti mokėjimo inicijavimo paslaugą. „NEO Finance“ tai yra labai svarbus įvykis, kadangi mokėjimo inicijavimo paslauga yra viena iš strateginių įmonės teikiamų paslaugų. Tikimasi, kad per 3-4 metus „NEO Finance“ veiks ne mažiau kaip 6-iose šalyse ir atliks ne mažiau kaip 5 mln. transakcijų per mėnesį. 

„NEO Finance“ per itin trumpą laiką integravo „Neopay“, bendrovės vystomą mokėjimo inicijavimo platformą, su visais bankais Lietuvoje, kurie pateikė API. Jau kelių savaičių bėgyje bus baigtos integracijos su Latvijoje ir Estijoje veikiančiais bankais ir mokėjimo inicijavimo paslauga galės būti pasiūlyta visiems Baltijos šalyse veikiantiems elektroniniams verslams bei viešąsias paslaugas teikiančioms įmonėms. 

„Perėjimo procesas į PSD2 reikalavimus atitinkantį technologinį sprendimą, kai mokėjimas atliekamas per API sąsają per bet kurį banką, nereikalaujant su juo pasirašyti bendradarbiavimo sutarties, įvyko pakankamai sklandžiai. Vartotojai, apmokantys už paslaugas ar prekes internetinėse svetainėse, tokiose kaip ignitis.lt, vienasaskaita.lt, edrauda.lt, tiketa.lt ir kitose, jau gali pirmieji Lietuvoje išbandyti naujovišką mokėjimo inicijavimo paslaugą per populiariausius Lietuvos bankus. Neabejotina, kad FinTech pasaulyje tai didžiulis įvykis, kuris savo svarba gali būti prilyginamas nebent e-bankininkystės atsiradimui,“ – sako Evaldas Remeikis, „NEO Finance“ valdybos pirmininkas.

Evaldas Remeikis
Valdybos pirmininkas
Email: [email protected] 

Paskelbta:
2019-09-17
Šaltinis:
Pasidalinkite:
Panašios naujienos