Naujienos

Pavasaris - palankiausias metas atsinaujinti!

Pavasaris ir vasara yra populiariausi metų laikai namų remontui bei renovacijai - kviečiame ir jus atsinaujinti!

2019 metais Paskolų Klube net 11% visų paskolų, tai yra 2 025 739, 29 eurų, buvo imta namų remontui.

Namų remontas buvo trečia pagal populiarumą nurodyta paskolos priežastis po refinansavimo ir vartojimo kredito.

2020 metai kol kas rodo panašią tendenciją ir imti paskolą namų remontui yra ganėtinai populiaru -  tai trečia pagal populiarumą priežastis, sudaranti 8% paskolų (264 000 eurų).

Jeigu jau nusprendėte imtis remonto darbų, visą procesą galite suskirstyti į kelis punktus:

1. Planavimas - tai norų, poreikių bei vizijos apmąstymas. Aiškiai susirašykite kokius darbus reikia atlikti, ką iš jų galite darytis patys, o kam atlikti prireiks specialistų. Nusistatykite bent jau preliminarius laikotarpius, per kuriuos tikitės baigti remonto darbus.

2. Biudžetavimas - svarbus žingsnis. Svarbu realistiškai apsibrėžti galimybes, poreikius. Statybų profesionalai pataria visada atsidėti 10-15% lėšų nenumatytiems atvejams - niekada negali žinoti, ar nepabrangs meistro darbas, norimos medžiagos ir ar neišlįs kokia nenumatyta problema.

3. Rangovų atranka. Nors kai kuriuos darbus galima atlikti patiems, didesnius, daugiau laiko ar patirties reikalaujančius projektus verta patikėti profesionalams.
Renkantis rangovus svarbu žiūrėti ne tik į darbų kainas, bet ir rekomendacijas. Susitikę projekto aptarimui visada stebėkite kaip sekasi bendrauti su projekto vadovu - ar lengvai randate bendrą kalbą, ar aiškiai suprantate vienas kitą. Taip pat galite drąsiai prašyti aprodyti vieną dabartinių rangovo projektų.

Išsirinkus rangovus, nusistačius terminus bei aptarus detales lieka tik paruošti erdvę remontui, sulaukti darbų pabaigos ir džiaugtis atnaujintomis erdvėmis.

Smagaus atsinaujinimo!

 

 

Paskelbta:
2020-03-03
Pasidalinkite:
Panašios naujienos