Naujienos

Paskolų Klubo patarimai, padėsiantys jums suvaldyti asmeninius finansus

Paskolų Klubo patarimai, padėsiantys jums suvaldyti asmeninius finansus

   Šalyje įvestas karantinas kovojant su koronavirusu smarkiai pakeitė mūsų kasdienybę bei ne tik uždarė mus tarp keturių sienų, bet ir pasėjo nerimą dėl asmeninių finansų bei ateities. Tačiau neužtikrintumo laikotarpiu svarbu nepasiduoti panikai bei elgtis apgalvotai.

   Paskolų Klubas paruošė kelis patarimus, kurie padės jums į tvirtas rankas suimti savo finansus ir ramiai pergyventi šį laikotarpį.

1.   Pajamų/išlaidų planas. Pirmasis žingsnis tvarkantis finansus – realios situacijos supratimas. Susirašykite visas šeimos mėnesio pajamas (įskaitant vaiko pinigus, išmokas, t.t.) bei visas neatidėliotinas mėnesio išlaidas (verta šiek tiek atsidėti ir nenumatytoms išlaidoms).
   Svarbu stengtis, jog išlaidų eilutė neviršytų pajamų. Ką daryti jei viršija? Pirmiausia, ieškokite vietų sutaupyti. Nors neretai atrodo, kad jau nėra kaip daugiau veržtis diržus, atidžiai peržiūrėjus išlaidas galima atrasti prekių ar pramogų, kurių, bent jau trumpam laikotarpiui, galima atsisakyti.
   Planavimas yra vienas efektyviausių finansų valdymo būdų, kurio laikytis verta nuolat.

2.   Didesni pirkiniai gali palaukti. Aišku, kartais didesnis pirkinys gali tapti neatidėliotinu, tai suprantama, tačiau jeigu įmanoma, brangius pirkinius ar remonto darbus vertėtų atidėti. Net jei turite santaupų šiems pirkiniams, vertėtų luktelėti kol situacija kiek aprims ir taps aiškesnė. 
   Jei didesni pirkiniai yra neišvengiami, skirkite laiko geriausios kainos paieškoms, pasiūlymų palyginimui.


3.   Dar kartą peržvelkite savo finansinius įsipareigojimus. Jei matote, kad galite vėluoti vykdyti periodinius mokėjimus ar mokėti paskolų įmokas, susisiekite su paslaugų teikėjais ar finansų institucijomis, kurie padės jums surasti tinkamiausią sprendimą.
   Svarbu žinoti, jog neretai anksčiau pasiimtus kreditus galima atsipiginti imant naują kreditą kitoje finansų įstaigoje – paskola imama padengti turimam kreditui (grąžinant visą paskolą iškarto kitoje bendrovėje Jums nereikės mokėti jokių mokesčių), o naujo kredito palūkanos gali būti mažesnės, bei esant poreikiui, grąžinimo laikotarpis gali būti prailginamas, taip sumažinant mėnesinę įmoką.

4.  Jeigu tenka skolintis būtinai gaukite bent kelis pasiūlymus ir juos palyginkite. Išlikite budrūs - kai kurios bendrovės palūkanas nurodo proc. per mėnesį (taip jos atrodo žymiai mažesnės), kitos bendrovės taiko mažas palūkanas, bet didelius mėnesinius mokesčius. Paskolos kainą galite įvertinti palyginę sumą, kuri Jums bus pervesta į sąskaitą, mėnesines įmokas ir visą grąžintiną sumą. Taip pat visi kreditoriai pasiūlyme privalo nurodyti BVKKMN – šis rodiklis parodo paskolos kainą su visais galimais mokesčiais. Kuo šis dydis mažesnis, tuo gautas pasiūlymas Jums yra palankesnis.

5.   Jei dėl susiklosčiusios situacijos bei neapibrėžtumo susvyravo jūsų darbo vietos kėdė, galbūt galite pamėginti įsidarbinti kitur – nemažai įmonių prisitaikydami prie situacijos pakeitė veiklos pobūdį (pavyzdžiui, veža maistą ar prekes į namus) ir ieško darbuotojų.

6.   Sekite informaciją apie savivaldybių bei vyriausybės siūlomus pagalbos paketus. Galbūt jūs galėsite pasinaudoti valstybės pagalba ir taip pamažinti finansinę naštą.

Anksčiau ar vėliau viruso grėsmė praeis, o karantinas baigsis. Ši nekasdienė situacija privers mus permąstyti savo norus, poreikius ir elgesį bei daug ko išmokys. Tad kviečiame visus dėmesio skirti finansams ir šias pamokas taikyti ir ateityje.

Jeigu nuspręste, jog jus domina galimybė atsipiginti kreditą, arba šiek tiek pritrūkus ieškosite kur pasiskolinti, drąsiai kreipkitės į Paskolų Klubo profesionalus, kurie paruoš jums asmeninį pasiūlymą.

Dabar svarbiausia - žmogiškas požiūris, o Paskolų Klube žmonės skolina žmonėms.

Paskelbta:
2020-04-03
Pasidalinkite:
Panašios naujienos