Naujienos

Apklausa: gyventojai santaupas patiki indėliams, pusė investuoti nesiruošia

Apklausa: gyventojai santaupas patiki indėliams, pusė investuoti nesiruošia

23–45 m. amžiaus lietuviai savo santaupas deda į indėlius (40%), investuoja į fondus (17%) ir vertybinius popierius (9%), rodo atlikta apklausa.

500 gyventojų apklausti tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ užsakymu. Tyrimą atliko „Synopticom Ad Research“ ir „MediaHouse Lithuania“.
Per ateinančius 12 mėn. 23–45 m. amžiaus piliečiai bus linkę investuoti į kaupiamuosius (15%) ir terminuotus (13%) indėlius. Labiausiai tokia santaupų kaupimo forma susidomėję 23–34 amžiaus vyrai, gyvenantys Vilniuje ir Kaune.

Atlikto tyrimo duomenimis, labiau investuoti yra linkę žmonės, kurių mėnesio pajamos siekia 400–599 Eur. Investicijomis į vertybinius popierius ir investicinius fondus daugiau domisi 35–45 m. amžiaus vyrai. Moterims patrauklesnės investicijos yra kaupiamieji ir terminuoti indėliai. Gyvenantys mažesniuose miestuose per artimiausius metus ketina daugiau investuoti į indėlius. Apie pusė tyrimo respondentų teigia, kad per artimiausius metus neketina investuoti.
„Tyrimo duomenys atskleidžia bendrą šalies gyventojų požiūrį į finansines paslaugas. Vis dar dominuoja tradiciniai investavimo būdai, kurių pagrindinis – indėliai – šiuo metu tikrai nėra pati efektyviausia investicija. Norint efektyviai įdarbinti savo pinigus, rekomenduojama kas mėnesį investuoti 10% gaunamų pajamų ir domėtis naujomis investavimo galimybėmis“, – rezultatus komentuoja Evaldas Remeikis, „Paskolų klubo“ valdybos pirmininkas.
VŽ taip pat rašė apie tyrijmą, kuris parodė, jog investuoja tik 13% lietuvių. Jaunesnioji auditorija investuoja dažniau – tarp 26-35 m. amžiaus respondentų investuoja 23%, tarp 36-45 m. amžiaus investuojančiųjų yra 17%.
80% respondentų neturi investavimo patirties. Daugiausiai žmonės žino apie indėlius – nurodė 80%, pensijų fondus (72%), nekilnojamo turto fondus (69%) ir akcijų pirkimą (63%).

Paskelbta:
2016-06-23
Šaltinis:
Pasidalinkite:
Panašios naujienos