Naujienos

Automatinis investavimas – kodėl juo verta naudotis?

Automatinis investavimas – kodėl juo verta naudotis?

Automatinis investavimas – patogus ir šiuolaikiškas investavimo įrankis, deja, ne visiems dar gerai pažįstamas. Dalinamės, įžvalgomis, kurios padės suprasti, kokias papildomas naudas suteikia automatinis investavimas ir būdais, kaip kuo efektyviau išnaudoti šį įrankį.

Naudos, kurias praranda investuotojai neturėdami susikūrę automatinio investavimo arba susikūrę jį netinkamai:

  • Laikas. Rankinis investavimas atima nemaža dalį laiko kuris gali būti skirtas analizuojant jau pasiektus rezultatus arba optimizuojat esamą strategiją.
  • Galimybės. Neturėdami automatinio skelbimo, Jūs nedalyvaujate investicijų „aukcione“ kuriame dažniausiai atitinkamo reitingo investicijos būna ženkliai aukštesnėmis palūkanomis.
  • Aplenkti reitingą yra sudėtinga. Visi kriterijai, kuriais vadovaujantis žmonės susikuria automatinius skelbimus jau yra įtraukti į tą patį kreditingumo reitingą. Tad dažniausiai investuotojai sureikšmina vieną kriterijų ir neįvertina kito, dėl ko yra klaidingai įvertinama rizika.
  • Grąžos rodiklis XIRR apima tik istoriškai įdarbintas lėšas. Tad reikšmingas sąskaitos likutis nėra įskaičiuotas į bendrą rezultatą. Dėl to įdarbinus visas lėšas, net sugeneruojant mažesnį XIRR rodiklio istorinį rezultatą, sumoje Jūs galite uždirbti daugiau, ko dažniausiai visada siekia investuotojas.
  • Konkurencija. Kiti investuotojai gauna geresnius pasiūlomus nei Jūs, nes visus pasiūlymus „suvalgo“ automatiniai skelbimai.

Automatinio investavimo galimą naudą taip pat aiškiai nusako lapkričio mėnesio investavimo rezultatai. Per lapkritį vidutinės A+ reitingo palūkanos buvo 7,07%. Tai reiškia, kad investuotojai, kurie prašė didesnių palūkanų, gavo gerokai mažesnį pasiūlymų kiekį ir tai veikiausiai galėjo sąlygoti nesuinvestuotas visas lėšas. Dėl šios priežasties, norint gauti geresnių pasiūlymų, reikėtų atsinaujinti ir susimažinti palūkanas. Žemiau pateiktuose grafikuose galite matyti visų „NEO Finance“ investuotojų automatinių skelbimų nustatymus pagal minimalias palūkanas – investuotojų lūkestį bei esamą rinkos situaciją, taip pat kokia dalis skelbimų neatitinka esamų rinkos sąlygų ir praleidžia daugumą investavimo pasiūlymų.

Praėjusio mėnesio investicijų A+ kreditingumo reitingo vidutinės palūkanos: 7,07%

Praėjusio mėnesio investicijų A kreditingumo reitingo vidutinės palūkanos: 9,66%

Praėjusio mėnesio investicijų B kreditingumo reitingo vidutinės palūkanos: 14,92%

Praėjusio mėnesio investicijų C kreditingumo reitingo vidutinės palūkanos: 19,39%

Kaip veikia automatinis investavimas?

Automatinio investavimo funkcija investuotojams suteikia galimybę iš anksto pasirinkti kriterijus, kuriais remiantis bus investuojama į kreditus. Atsiradus naujam paskolos pasiūlymui, sistemoje automatiškai patikrinami skelbimo kriterijai ir, jeigu sąskaitoje yra lėšų, investuojama į paskolą, remiantis pasirinktais kriterijais. Automatinio investavimo skelbimai, investuojantys į tuo metu esančias paskolas, nustatomi pagal bendrą investuotojų ratą.

Kai paskolos gavėjai pasirenka gauti momentinę paskolą, pirmumas suteikiamas:

  • Investuotojams, turintiems automatinio investavimo skelbimą su mažiausiu MPN;
  • Pagal automatinio skelbimo sukūrimo laiką, pirmenybę teikiant anksčiau sukurtiems.

Kai paskolos gavėjai pasirenka patalpinti paskolos skelbimą į biržą, pirmumas suteikiamas:

  • Jeigu kreditas atitinka gero kredito sąvoką/ kriterijų (-us), pirmumas suteikiamas skelbimams, kurie dar neinvestavo į gerą kreditą. Geras kreditas - per paskutines 30 dienų sufinansuotų kreditų MPN (metinių palūkanų normos) vidurkis (pagal reitingus) +3%. Pvz.: A reitingo palūkanos 10%, tai A reitingo geras kreditas būtų nuo 13%. Gero kredito kriterijai yra atnaujinami kas dieną. Investuojant į gerą kreditą yra atsižvelgiama į investuotojo investavimo faktą, bet ne į jo skelbimo investavimo faktą.
  • Pagal automatinio skelbimo sukūrimo laiką, pirmenybę teikiant anksčiau sukurtiems.

Jeigu pirmame punkte nurodytą kriterijų atitinka keletas automatinio investavimo skelbimų, tada papildomai vertinamas antras kriterijus ir t.t.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos, kuriant automatinį skelbimą:

  • Skelbimo nustatymai pažymimi visai kitokie nei pačių pasirenkami investuojant rankiniu būdu.
  • Bandoma aplenkti reitingą pridedant papildomų kriterijų. Visi kriterijai yra jau įvertinti reitinge. Daugiausiai įtakos turintys nustatymai yra šie: Reitingas, minimali palūkanų suma ir maksimali investuojama suma. Visi likę nustatymai mažina Jūsų galimybę suinvestuoti efektyviai bei iškraipo rizikos įvertinimą.
  • Per mažos maksimalios sumos. Sėkmingam portfelio diversifikavimui reikalinga išskaidyti bent į 100 vnt. Tai reiškia, kad turint 10 000 € portfelį, investicijų dydis turėtų būti ne didesnis nei 100€. Turint daugiau nei 200 vnt. investicijų portfelio diversifikacija teoriškai nebeturi matematinės įtakos.
  • Neatsižvelgiama į nustatytų kriterijų buvusio mėnesio suinvestuotą sumą. Kuriant automatinį skelbimą, visada galite matyti kokia suma investicijų buvo sufinansuota praėjusį mėnesį pagal Jūsų kriterijų. Taip pat reikia atsiminti, kad tai tik istoriniai rezultatai, o į investuojamą sumą pretenduoja daugiau nei 12 000 tūkstančių aktyvių investuotojų.
  • Neperžiūrimi automatinio skelbimo rezultatai. Rinka nuolat kinta, tad taip ir Jūs kartą į ketvirtį turėtumėte peržiūrėti automatinio investavimo nustatymus bei rezultatus ir atitinkamai pagriežtinti ar atlaisvinti investavimo taisyklių vadeles.
  • Neprašoma pagalbos. Investavimas visada susijęs su rizika, tad informacijos turėjimas ir jos tinkamas įvertinimas yra labai svarbus. Susisiekite su „NEO Finance“ investavimo specialistais ir jie Jums detaliai paaiškins automatinio investavimo kriterijus, galimą atitinkamų kriterijų įtaką, kas Jums leis pasirinkti tinkamiausius automatinio investavimo kriterijus pagal Jūsų poreikius.

Kaip susikurti ar atsinaujinti automatinį skelbimą galite rasti ČIA peržiūrėję aiškinamąjį vaizdo įrašą.

Primename, kad visa pateikiama informacija yra informacinio pobūdžio ir negali būti traktuojama kaip investavimo patarimai ar rekomendacijos. Prieš priimdami investicinius sprendimus, gerai įvertinkite visą su investavimu susijusią riziką, kuri gali lemti dalies ar net visų investuotų lėšų praradimą.

 

 

 

Paskelbta:
2020-12-02
Panašios naujienos