Naujienos

Minimalios investavimo sumos pasikeitimai: Investuojama minimali suma priklausys nuo reitingo

Minimalios investavimo sumos pasikeitimai: Investuojama minimali suma priklausys nuo reitingo

Siekdami optimizuoti lėšų paskirstymo procesą pranešame, kad nuo 2021 m. liepos 1 d.  investuoti į paskolas „Paskolų klube“ bus galima pradedant nuo minimalios 20 EUR sumos, o į A+ reitingo paskolas nuo 50 EUR. Iki šiol minimali investuojama suma į visus reitingus buvo 10 EUR.

Kartu su Jūsų pagalba „NEO Finance“ pradėjo augti prieš penkis metus, tačiau su laiku ateinantys pokyčiai verčia priimti sprendimus ir spręsti iššūkius, su kuriais susiduria mūsų investuotojai. Tai padarėme ir 2018 m. – pirmą kartą padidinome minimalią investicijų sumą nuo 5 iki 10 EUR.

Praėjusių metų pabaigoje „NEO Finance“ padidino maksimalią paskolų sumą iki 25 tūkst. EUR, o laikotarpį iki 120 mėn., taip pat šiais metais investuotojams pristatytas sumažintos rizikos A+ su 100% „Buyback“ produktas.

Padidinus minimalią investicijų sumą, turėtų pavykti išvengti situacijų, kai dėl mažos investuotos sumos, ilgų laikotarpių paskolose investicijos mokėjimo grafiko pabaigoje grąžinama tik paskolos suma be palūkanų. Investuojant mažas sumas ilgesniam laikotarpiui dėl apvalinimų gali pasitaikyti atvejų, kai paskutiniais mėnesiais gali būti priskaičiuojama mažiau nei 1 ct. palūkanų, t.y. palūkanos nemokamos.

Poreikį didinti minimalią investicijų sumą sufleruoja ir mūsų investuotojų statistika: pastebime, kad nuolatos auga investuotojų vidutinis portfelio dydis, kuris šiuo metu siekia 2900 EUR, be to paskutinių mėnesių duomenys rodo, kad vidutinė investicija į paskolą yra apie 26 EUR ir tik 28% investicijų suma buvo mažesnė nei 20 EUR.

Primename, kad didelis mažų investicijų skaičius portfelyje diversifikuoja riziką, bet apsunkina portfelio valdymą. Tad diversifikuojant investicijų portfelį investuotojai galėtų vadovautis plačiai žinoma 1% taisykle – t.y. investuoti į vieną paskolą apie 1% savo portfelio, o augant portfeliui didinti ir kiekvieną naują investiciją.

Svarbu! Iki minimalios investavimo sumos pasikeitimų sukurtiems automatiniams skelbimams galios senos taisyklės, tačiau nuo 2021 m. liepos 1 d. atnaujinant ar kuriant naują skelbimą, minimalios investavimo sumos ribos bus naujos.

Paskelbta:
2021-06-23
Panašios naujienos