Naujienos

„Paskolų klubas“ tampa pirmąja tarpusavio skolinimo platforma, prisijungusia prie SEPA-MMS mokėjimų erdvės

„Paskolų klubas“ tampa pirmąja tarpusavio skolinimo platforma, prisijungusia prie SEPA-MMS mokėjimų erdvės

„Paskolų klubo“ klientams mokėjimai nuo šiol taps dar paprastesni – platformoje įdiegta naujos kartos Lietuvos banko mažmeninių mokėjimų sistema SEPA-MMS, kuri leidžia atlikti pinigų pervedimus realiu laiku, dešimt valandų per parą.

Tai pirmoji Lietuvoje tarpusavio skolinimo platforma, įdiegusi tokią naujovę.

Šiais metais Lietuvai prisijungus prie bendros mokėjimų eurais erdvės SEPA, komerciniai kredito pervedimai ir tiesioginio debeto operacijos eurais tampa kur kas greitesnės. Naudojantis naująja sistema, tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ klientams bus suteikiamas privalomas tarptautinis sąskaitos numeris IBAN (angl. International bank account number). Vidiniai ir tarptautiniai pinigų pervedimai į klientų „Paskolų klubo“ elektroninių pinigų sąskaitą bus lengvai atliekami iš visų SEPA erdvėje veikiančių paslaugų teikėjų: visose ES šalyse, Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Monako Kunigaikštystėje, Šveicarijoje ir San Marine.

„Nuo šiol „Paskolų klubo“ nariams atsiranda galimybė mokėjimo pervedimą atlikti pervedant lėšas iš bet kurio SEPA-MMS sistemoje dalyvaujančio banko į savo IBAN sąskaitos numerį „Paskolų klubo“ platformoje. Tad mūsų klientai, atlikę pervedimą iš turimo sąskaitos numerio, gavėjo sistemoje bus nurodomi būtent savo vardu, o ne „Paskolų klubo“, kaip būdavo anksčiau,“ – apie sistemos privalumus pasakoja tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis.

Mokėjimai realiu laiku, dešimt valandų per parą, vykdomi tarp sistemos SEPA-MMS ir kitų SEPA reikalavimus atitinkančių sistemų dalyvių, kelis kartus per dieną perduodant ir gaunant mokėjimo nurodymus iš šioje erdvėje registruotų mokėjimo paslaugų teikėjų jų nustatytu laiku. „Paskolų klubo“ pervedimus iš karto gaus SEPA-MMS sistemoje dalyvaujantys Šiaulių, Medicinos ir Citadelė bankai, Paysera bei sistemoje dalyvaujančios kredito unijos. Kiti Lietuvoje veikiantys bankai dalyvauja kitose mokėjimo sistemose, todėl pervedimai čia vyksta bankinių pervedimų nustatyta tvarka.

„Norint skolintis ar investuoti, platformos nariams nereikia registruotis keliose skirtingose sistemose. Pervedimai tarp klientų „Paskolų klubo“ platformoje yra visiškai nemokami ir jų skaičius neribojamas. „Paskolų klubo“ VIP klientai pervedimus nemokamai galės atlikti ir į visus Lietuvoje veikiančius bankus,“ – apie privalumus pasakoja Evaldas Remeikis.

„Paskolų klubas“ – vienintelė tarpusavio skolinimo įmonė, turinti Lietuvoje galiojančią elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Dar vienas platformos privalumas – investuotojams suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu. Kaip įprasta užsienyje veikiančiose tarpusavio skolinimo platformose, „Paskolų klubas“ neatskleidžia investuotojo ir paskolos gavėjo duomenų, savo nariams užtikrina mokėjimus realiu laiku.

Paskelbta:
2016-10-17
Šaltinis:
BNS
Pasidalinkite:
Panašios naujienos