Naujienos
2 priežastys, kodėl verta investuoti į ilgesnių terminų paskolas

2 priežastys, kodėl verta investuoti į ilgesnių terminų paskolas

2 priežastys, kodėl verta investuoti į ilgesnių terminų paskolas

Investuotojai kartais dvejoja, ar verta investuoti į ilgesnio laikotarpio paskolas. Noras gauti investicinį uždarbį per trumpesnį laikotarpį – visiškai suprantamas. Investuoti į ilgų terminų paskolas gali būti nedrąsu, nes pinigai tampa įšaldyti sąskaitoje ilgesniam laikotarpiui. Be to, būtų galima besti pirštu ir į investicijų likvidumo iššūkius, su kuriais tenka susidurti investuojantiems P2P industrijoje. Tačiau yra priežasčių, dėl kurių ilgesnio termino paskolos pranoksta trumpo laikotarpio paskolas ir skatina nepamiršti, kodėl ilgo termino paskola gali tapti itin patrauklia ir sėkminga investicija.

Kuo ilgesnis paskolų terminas, tuo didesnė vidutinė svertinė palūkanų norma

Investuodami į ilgesnio laikotarpio paskolas, investuotojai skolina savo pinigus brangiau ir gali tikėtis didesnės grąžos nei skolindami trumpesniam laikotarpiui.

Kaip išimtį būtų galima pastebėti trumpiausio laikotarpio (1-10 mėn.) paskolas, tačiau dera prisiminti, kad tokių paskolų suteikiama nedaug ir su nedidelėmis sumomis, tad pinigų įdarbinimas bei reinvestavimas yra lėtesnis. Taip pat, kadangi palūkanos yra mokamos nuo likusios paskolos kredito dalies, norint uždirbti siekiamą grąžą būtina reinvestuoti atgautas lėšas.

Svarbu įsidėmėti: paskolos terminas pagal mokėjimo grafiką ir realus paskolos terminas nėra tapatūs

Dėl išankstinių grąžinimų realus paskolos terminas kone visose termino rėžių kategorijose yra trumpesnis. 15 – 30,0 % ilgesnių nei metai (pagal mokėjimo grafiką) termino paskolų, suteiktų 2022 m., buvo grąžinta dar iki ateinant naujiesiems 2023-iesiems metams (žr. lentelę).

Stebint istorinius grąžinimų duomenis, numatome, kad 10-čiai metų suteiktos paskolos vidutiniškai yra grąžinamos per 4-6 metus. Turint omenyje, kad ilgesnio laikotarpio paskolos turi ir aukštesnes palūkanas nei trumpesnio termino paskolos, iš jų galima tikėtis didesnės grąžos.

*Vizualuose pateikiami „Paskolų klubo“ vartojimo paskolų, išduotų 2022 m., duomenys.

Investavimas susijęs su rizika. 

 

Paskelbta:
2023-02-08
Pasidalinkite:
Panašios naujienos