Naujienos
Investuotojų įvairovė: sėkmės istorijos

Investuotojų įvairovė: sėkmės istorijos

Investuotojų įvairovė: sėkmės istorijos

Ar ir jums teko išgirsti stereotipiškus pasakymus apie investuotojus? Pavyzdžiui tokius, kaip: „Investuoti gali tik daug uždirbantys“ ar „Investuoja aukštas pareigas užimantys verslininkai arba tie, kurie išmano viską apie investavimą“. Paskolų klubo inicijuotame turinio projekte „Investuotojų įvairovė“ paneigiame šiuos mitus, nes investuoti gali bet kokį darbą dirbantis žmogus ir nebūtinai nuožulniai išmanantys investavimą.

Projekto įkarštyje turėjome galimybę surengti trumpus interviu (Q&A formatu), kurių metu investuotojams, sutikusiems pasidalinti savo istorijos, raštu uždavėme 7 klausimus. Jie mielai sutiko į juos atsakyti ir pasidalino keliais patarimais.

Kalbinome du Paskolų klubo platformos investuotojus Paulių (P) ir Germaną (G):

Ar galėtumėte papasakoti šiek tiek apie save (mėgstamas veiklas, darbą ir pan.)?

P: Esu 35-erių metų vyras, 2-ejų metukų sūnaus tėtis, šeimos žmogus. Dirbu pardavimų vadybininkų darbo įrankių, tvirtinimo elementų, darbų saugos ir chemijos produktų segmentuose. Laisvalaikiu bėgioju – esu įveikęs 4 pilnas maratono distancijas. Domiuosi mikro ir makro ekonomika.

G: Dirbu inžinierinį darbą – termoinžinerija: katilinių įrenginiai, vandens šildymo ir garo katilai, degikliai, biokuro deginimo technologijos ir pan. Laisvalaikis - darbas sode, garaže, išvykos į gamtą, mišką, prie ežerų, jūros, pasiplaukiojimai burlente, irklente, krepšinis ne tik per TV, futbolas (per TV), dviratis, ilgi pasivaikščiojimai (10-15 km), kalnų slidinėjimas.

 

Kas Jus atvedė į investavimo kelią?

P: Poreikis pasirūpinti savo senatve (pensija), noras gyventi gerai ne tik čia ir dabar, bet ir ateityje ir aprūpinti savo artimą aplinką. Kadangi darbingo amžiaus laikas ribotas, o sudėtinių palūkanų ne, nusprendžiau, kad dabar ir čia, tai buvo pries beveik 4 metus.

Tuo metu kriptovaliutos, NT ir akcijos buvo pačiam kainų pike ir pirkti „ATH“ (all time high) nesinorėjo nieko, plius pradžioje dar sunku kalbėti apie ilgalaikę strategija, tuo metu nutariau, kad P2P yra saugiausia, patikimiausia ir daug geriau nei indėliai ar obligacijos. Šiai dienai jau turiu visko: ir kriptovaliutų (ir aukštos, žemos rizikos), dividentinių akcijų, NT, fondų. Taigi, kaip investavimo knygose rašoma: „Nelaikau visų kiaušinių vienoje pintinėje.“

G: Kažkaip reikėjo nors ir nedideles santaupas apsaugoti nuo infliacijos, be to nesinorėjo viską „ištaškyti“, gyventi tik šia diena, todėl, pradėjau investuot į fondus, į LT įmonių akcijas.

 

Kodėl nusprendėte investuoti būtent P2P platformoje?

P: Futbolo menedžerio „Hattrick“ forumuose užvirė diskusija apie pensijų fondus, taupymą bei investavimą ir vienas grupės narys tiesiog pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis apie investavimą į P2P ir būtent Paskolų klubą. Po to pasiskaičiau, pasidomėjau kas tai, koks teisinis reglamentavimas ir kiti dalykai, beliko tik paprašyti affiliate.

G: Nežinojau, kaip veikė P2P platformos, pasiūlė bendradarbis, parodė betarpiškai, paaiškino niuansus, pasinaudojom programa „Pakviesk draugą“. Parodė savo portfelio rezultatus, kurie buvo įspūdingi, tai „užsikabinau“ ir aš.

 

Kaip sekasi investuoti?

P: Paskolų klube investuoju jau 3,5 metų, bendra grąža kasmet siekia apie 10-10.5%, visa uždarbį reinvestuoju ir šiai dienai uždirbtos palūkanos sudarytų beveik 20% bendro profilio, kai kažkada atrodė utopija uždirbti iš to. Beje, gimus vaikui, atidariau ir jo vardu sąskaitą į kuria pervedu „vaiko pinigus“ ir įdarbinu, šiai dienai jis jau turtingesnis nei aš buvau 18 metų, nors dar nemoka gerai kalbėti, bet jau tuoj bus „VIP bronze“ narys.

G: Kaip pažiūrėti, kas yra sėkmė. Aš galvoju, kad investuoju sėkmingai be didesnių rizikų t. y. Paskolų klube investuoju konservatyviai, atsargiai, XIRR siekia apie 11,6 %.

 

Ar turite savo investavimo sėkmės istoriją, kuri Jums labiausiai įsiminė? Jei taip, ar galėtumėte ja pasidalinti?

P: Didžiausia sėkmė, kai būna A+ reitingo paskolų su ne mažiau kaip 10% metinių palūkanų, bet didesnės grąžos nesivaikau ir remiuosi moto „Užsičiaupk ir lauk!“

G: Sėkmė jau vien tai, kad pradėjau investuoti Paskolų klube, nes čia gali labai greit matyti savo progresą, užsibrėžti tikslus ir jų siekti. Dar prie sėkmės galėčiau priskirti tai, kad į Paskolų klubo investavimą įtraukiau žmoną, kurios investavimas gerokai „agresyvesnis“ nei mano.

 

Ar patyrėte kokias nors dideles nesėkmes savo investavimo kelyje? Jei taip, ar galite pasidalinti, kokios tos nesėkmės buvo?

P: Kol kas didelių nusivylimų nėra, niekur neskubu prieš darant fizinius veiksmus, kelis kartus viską gerai apgalvoju ir įsivertinu.

G: Nesėkmė buvo 2008 m., kai akcijos ir fondai važiavo žemyn ir reikėjo pardavinėt fondų vienetus, o aš kažko tikėjausi... Pardaviau, kai buvo dugnas.

 

Ką galėtumėte patarti kitiems investuotojams?

P: Jeigu yra dvejojimas, abejojimas ar geras laikas, galiu tik pasakyti, kad geriausias laikas investuoti buvo prieš 20 metų, antras geriausias laikas – DABAR! Dar patarčiau nebijoti klysti, juk klaidos daug greičiau formuoja patirtį ir augina Jus kaip investuotoją ir asmenybę. Sėkmės!

G: Nežinau, ar ką nors galėčiau patarinėti, nesu kažkoks investavimo ekspertas, bet tiems, kurie vis nesiryžta, tai žinoma, patarimas - būtinai pradėkite, bent nuo 100-200 €/mėn.

 

Dėkojame mūsų platformos investuotojams už įdomius ir išsamius atsakymus. Linkime dar didesnės sėkmės ateities investicijose, o pradedantiesiems – nebijoti iššūkių investavimo kelyje, nes jie gali padėti susirasti patikimą ir gerą investavimo strategiją. 

 

Primename, jog investavimas yra susijęs su rizika.

Paskelbta:
2023-09-27
Pasidalinkite:
Panašios naujienos