Kodėl paskolos gavėjui vertėtų pagalvoti apie refinansavimą?
Daugelis mūsų, užklupus vieniems ar kitiems sunkumams ar keičiantis gyvenimo planams, skolinasi. Kai kurie niekaip nesukaupia reikiamos sumos būtinam didesniam pirkiniui, o kai kuriems keli ar keliolika išsimokėtinai pirktų nedidelių daiktų, jau sudaro nemenką kasmėnesinį mokėjimą kredito įstaigai. Todėl kiekvienam finansiškai išprususiam žmogui kyla natūralus noras mokėti skolintojams kuo mažiau. Ne paskutinėje vietoje ir tai, jog tarpusavio skolinimosi platformoje visi naudos gavėjai, tiek skolintojai, tiek besiskolinantys yra ne finansinės institucijos, o eiliniai žmonės.
Žmogui galvoti apie paskolos refinansavimą yra proaktyvus žingsnis, siekiant optimaliai susitvarkyti savo finansinius įsipareigojimus. Kodėl verta svarstyti refinansavimą, kurie iš mūsų galėtų būti klientais, ir kaip tai daroma ir pabandysime atsakyti šiame straipsnyje. Kiekvienam turinčiam finansinių įsipareigojimų refinansavimas turėtų tapti kaip kasmetinis sveikatos patikrinimas – reguliariai peržiūrima ir stebima asmeninių finansų situacija, ko pasekoje pasitikrinama, kokias sąlygas kitas kreditorius galėtų pasiūlyti tai pačiai paskolai.
Kodėl to reikia?
Jei turite gyvenimą apsunkinančių didelių įsipareigojimų greitųjų kreditų, lizingo bendrovėms, bankams ar kredito unijoms. Jei sunkiai sekasi mokėti įmokas esamomis sąlygomis, o ir įsipareigojimų palūkanos viršija jūsų galimybes ir norite jas sumažinti, refinansavimas gali būti tinkamas būdas sumažinti finansinę naštą.
„Daugeliui turbūt bene opiausia problema, tai išaugusių palūkanų kasmėnesinis mokėjimas, - sako Domantas Bukauskas, „Paskolų klubo“ marketingo vadovas. – Tačiau apsvarstyti reiktų ir tiems, kurie gali išlošti apjungdami kelias paskolas ar nori pasigerinti kredito istoriją. Dažniausiai refinansuoti pasitaiko vartojimo, tame tarpe ir greitojo vartojimo, bei kredito kortelių paskolas, lizingo sutartis ir kredito linijas.“
Kalbant apie sumas, įprastai refinansuojami kreditai svyruoja nuo 100 Eur iki 35 000 Eur, o vidurkis siekia apie 6 000 Eur. Norintiems sužinoti daugiau ir įvertinti savo galimybes siūlome paskaityti „klientų istorijas“ „Paskolų klubas“ internetiniame puslapyje. Jei jaučiate įtampą, dėl galimų įmokų vėlavimų arba netgi įsipareigojimų nevykdymo, galbūt apsispręsti padės siūlomas įmokų draudimas.
Kam reikėtų refinansuoti paskolą?
Kiekvieno kliento situacija dažnai yra unikali sąlygų, sumų ir terminų atžvilgiu, todėl refinansavimas kaipo toks yra prisitaikymas prie konkrečios kliento finansinės situacijos. Sąlygos vertinamos individualiai ir kai kuriais atvejais klientai turi galimybę derėtis dėl sąlygų, priklausomai nuo jų kreditingumo ir finansinės istorijos
„Dažnai refinansuojant paskolą, klientas persvarsto ir galimybę pasiskolinti papildomą sumą, - sako D.Bukauskas. – Turime klientų, kurie perskaičiavus tiek sumažindavo mėnesinę įmoką, tiek ir galutinę mokamą sumą. Žinoma, jog juo geresnis jūsų kredito reitingas, tuo geresnių sąlygų jūs galite tikėtis.“
Refinansavimas apima jūsų kreditingumo vertinimą ir kredito reitingo nustatymą, kas vėliau lemia siūlomas paskolos sąlygas. Procesas paprastai apima mokumo paraiškos užpildymą ir informacijos bei sutarčių apie turimus kreditus kitose bendrovėse pateikimą (PRDB ataskaita - paskolų rizikos duomenų bazės ataskaita apie turimus įsipareigojimus). Įprastai klientai į užpildytas paraiškas atsakymo sulaukia per 24 valandas, tačiau kartais paskolą galima gauti ir per 10 minučių. Turime tik atsakingai priminti, jog nors refinansavimas gali sumažinti jūsų mėnesinę įmoką, prailginant grąžinimo terminą, tai gali lemti didesnę bendrą sumokėtų palūkanų sumą per visą paskolos laikotarpį.
Kaip?
Norint įsitikinti, jog refinansavimas yra taikytinas jūsų konkrečiam atvejui, tereikia užpildyti paraišką ir pažiūrėti, ką jums pasiūlys kreditorius. Nors kiekvienas kliento atvejis yra skirtingas ir reikalauja individualaus įvertinimo „Paskolų klube“ paskolos yra teikiamos asmenims, kurie atitinka žemiau pateiktus kriterijus:
-
Yra Lietuvos respublikos piliečiai;
-
oficialiai dirbantiems (pagal darbo sutartį, individualią veiklą, verslo liudijimą, senjorams, gaunantiems pensiją) Lietuvoje asmenims;
-
darbo stažas paskutinėje darbovietėje ne trumpesnis kaip 4 mėn.;
-
finansiniai įsipareigojimai neviršija 40% gaunamų pajamų;
-
nevėluojama mokėti už kitus įsipareigojimus daugiau nei 30 dienų.
Procesas dažniausiai vyksta greitai ir sklandžiai, tačiau didesnių paskolų atveju vienas iš galimų nepatogumų yra tai, jog gali tekti palaukti, kol paskola bus sufinansuota paskolų biržoje, - sako D.Bukauskas. - „Paskolų klubo“ platforma tarpininkauja už vienkartinį mokestį, apskaičiuojamą sudarant sutartį, tačiau išdalinamą kiekvienai mėnesinei įmokai. Todėl klientas skaidriai mato visus savo paskolos laikotarpio finansinius įsipareigojimus vienoje vietoje.“
„Paskolų klubas“ jau sutelkė daugiau 232 milijonus Eurų paskolų ir padėjo pasiskolinti jau beveik 25 tūkstančiams žmonių. Ši platforma rinkoje išsiskiria savo maksimalaus termino pasiūla (iki 10 metų), bei galima pasiskolinti maksimalia suma (iki 35 tūkstančių Eurų). Užpildyti paraišką, pasiskaityti apie sąlygas ir sužinoti kitų besiskolinančių istorijas galima čia.