Ką daryti, jei pamiršote slaptažodį? Neatsiunčia slaptažodžio?

Paspauskite ant nuorodos „Pamiršote slaptažodį“. Atsiradusiame laukelyje įvedus asmens kodą. Į Jūsų registracijos metu nurodytą el.paštą arba mobilųjį telefoną bus atsiųstas naujas slaptažodis. Jei nepavyko gauti naujo slaptažodžio, kreipkitės tel. 8 700 80075 arba el. paštu info@paskoluklubas.lt.

Kas gali investuoti Paskolų klube?

Investuoti gali Europos sąjungos valstybės narės pilietis, turintis Lietuvos Respublikos asmens kodą, galiojantį asmens dokumentą (pasą arba tapatybės kortelę), arba galiojantį mob. parašą. 

Kaip investuoti Paskolų klube?
  1. Užsiregistruokite investuotojams skirtoje paskyroje;
  2. Sistemoje atlikite asmens identifikavimo procesą;
  3. Atsidarykite „Paskolų klubo“ elektroninių pinigų sąskaitą;  
  4. Įneškite į ją pinigų;
  5. Galite pasirinkti iš dviejų investavimo būdų:
  • Iš besiskolinančiųjų paraiškų sąrašo pasirinkite paskolas, į kurias norite investuoti. Sąraše rasite nurodytą informaciją apie paskolos gavėją: pajamas, įsipareigojimus, kreditingumo reitingą, darbe užimamas pareigas, buvusias skolas bei kitus įsipareigojimus. Žiūrėti video

Arba:

  • Nustatykite maksimalią investavimo sumą į  vieną paskolą, terminą, nurodykite, kokių kreditingumo reitingų paskolų gavėjams ketinate skolinti ir su kokio dydžio palūkanomis. „Paskolų klubo“ sistema Jums automatiškai pateiks geriausias investavimo galimybes. Žiūrėti video
  1. Taip pat pasirinkite, ar norite investuoti į paskolas su Užtikrinimo fondu ar be jo.
Kaip atidaryti vartotojo paskyrą nepilnamečio vaiko vardu?

Norint atidaryti Paskolų klubo vartotojo paskyrą bei elektroninių pinigų sąskaitą, kai klientas yra fizinis asmuo iki 18 metų, tokio asmens teisėti atstovai turi atvykti į Paskolų klubo buveinę, adresu, Verkių g. 25C-1, Vilnius, bei pateikus šiuos dokumentus ir duomenis: 

1.    Pateikti tėvų ir nepilnamečio vaiko asmens dokumentus ;
2.    Pateikti gimimo liudijimą/Teismo sprendimą dėl globos nustatymo;
3.    Vienas iš tėvų turi turėti Paskolų klubo vartotojo paskyrą;
4.    Duoti Sutikimą dėl investavimo nepilnamečio asmens vardu;
5.    Duoti sutikimus dėl savo ir nepilnamečio vaiko asmens duomenų tikrinimo;
6.    Pateikti duomenis apie nepilnametį vaiką.

Kai į Paskolų klubo buveinę atvyksta tik vienas iš tėvų, turi būti pateiktas arba teismo sprendimas, kuris patvirtintų, kad atvykęs tėvas turi teisę savarankiškai atstovauti savo nepilnametį vaiką, arba notariškai patvirtintas kito iš tėvų įgaliojimas. Taip pat kartu turi būti pateikiama notariškai patvirtinta, įgaliojimą davusio asmens, dokumento kopija.

Atidarytos Paskolų klubo vartotojo paskyros pats nepilnametis vaikas negalėtų valdyti, tačiau sutartys būtų sudaromos vaiko vardu. Visus veiksmus turėtų teisę atlikti tas iš tėvų, kuriam būtų priskirtas nepilnamečio vaiko paskyros tvarkymas. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad visos lėšos, esančios nepilnamečio vaiko vardu atidarytoje elektroninių pinigų sąskaitoje, galėtų būti pervedamos tik į to nepilnamečio asmens banko sąskaitą. Norint šias lėšas pervesti į kitą sąskaitą, būtų reikalingas teismo leidimas.

Kokią sumą galima investuoti?
  • Nuo 5 eurų į vieną paskolą;
  • Į vieną paskolos gavėją maksimali 500 eurų investavimo riba per 12 mėnesių. Mūsų sistema automatiškai užtikrins, kad ši riba nebūtų peržengta.

Minima 500 eurų investavimo riba per 12 mėnesių laikotarpį yra nustatyta Vartojimo kredito įstatyme.

Kokie mokesčiai yra taikomi, norint investuoti?

Investuotojas gali pasirinkti Užtikrinimo fondo paslaugą, kurios mokestis priklauso nuo kredito gavėjo reitingo ir paskolos laikotarpio.

Kaip veikia automatinis investavimas?

Automatinio skolinimo funkcija leidžia investuotojui iš anksto pasirinkti kriterijus, į kokias paskolas norima investuoti, ir pagal juos Paskolų klubas investuotojo vardu automatiškai sudaro paskolos sutartis, atsiradus tinkamiems pasiūlymams. Atsiradus naujam paskolos pasiūlymui, visų pirma į ją suinvestuojama pagal automatinius investuotojų pasiūlymus, o rankiniu būdu investuojama tik į dar likusią paskolos sumą (kartais jos tiesiog nebelieka).

Kuriant skelbimą lėšos nėra rezervuojamos Jūsų sąskaitoje. Sistemoje bus automatiškai patikrinami skelbimo kriterijai ir jeigu sąskaitose bus pinigų, jie bus investuojami pagal nurodytus kriterijus.

Paskolų klubas, radęs paskolos prašymą, atitinkantį investuotojo nurodytus kriterijus, automatiškai sudaro paskolos sutartį (ir laidavimo sutartį, jei pasirenkamas užtikrinimo fondas) investuotojo vardu. Jei randamas paskolos pasiūlymas, kurio palūkanos didesnės nei investuotojo nurodytos minimalios, sutartis sudaroma didesnėmis palūkanomis.

Automatinio investavimo skelbimai, kurie investuoja į tuo metu esančius paskolos skelbimus, nustatomi pagal investuotojų ratą.

Paskolos gavėjams pasirinkus gauti momentinę paskolą, pirmumas suteikiamas:

1) Investuotojams, turintiems automatinio investavimo skelbimą su mažiausiu MPN;

2) VIP investuotojams;

3) Pagal automatinio skelbimo sukūrimo laiką, pirmenybę teikiant anksčiau sukurtiems.

Paskolos gavėjams pasirinkus patalpinti paskolos skelbimą į biržą, pirmumas suteikiamas:

1) Jeigu kreditas atitinka gero kredito sąvoka, pirmumas suteikiamas skelbimams, kurie dar neinvestavo į gerą kreditą. Paskolų klube yra vienas bendras ratas visiems reitingams. Gero kredito ratas atsižvelgia į investavimo faktą, bet ne į skelbimo investavimo faktą;

2) VIP investuotojams;

3) Pagal automatinio skelbimo sukūrimo laiką, pirmenybę teikiant anksčiau sukurtiems.

Jeigu pirmame punkte nurodytą kriterijų atitinka keletas automatinio investavimo skelbimų, tada papildomai vertinamas antras kriterijus ir t.t.

Žiūrėti video 

 

Kokia tvarke keisis mokėjimo grafikas, kai vartojimo kredito gavėjas atliko dalinį išankstinį grąžinimą?

Kai Vartojimo kredito gavėjas grąžina dalį Vartojimo kredito anksčiau Vartojimo kredito sutartyje numatyto termino ir sutartyje numatyta tvarka pasinaudoja teise į Bendros vartojimo kredito kainos sumažinimą, Vartojimo kredito grąžinimo terminas ir Mėnesinės įmokos dydis koreguojasi atsižvelgiant į atlikto dalinio išankstinio grąžinimo dydį.

Tuo atveju, kai atliktas išankstinio grąžinimo dydis yra didesnis už Mėnesinės įmokos dydį, Vartojimo kredito grąžinimo terminas trumpėja tiek mėnesių, kiek atliktas dalinis išankstinis grąžinimas pilnai padengia Mėnesinių įmokų. Po to likusi dalinio išankstinio grąžinimo suma padalinama iš likusiu neapmokėtų mėnesinių įmokų skaičiaus ir šiuo dydžiu sumažinama kiekviena likusi Mėnesinė įmoka.

Kai atliktas dalinio išankstinio dydis yra mažesnis už Mėnesinės įmokos dydį, Vartojimo kredito grąžinimo terminas nesutrumpėja, tačiau atlikto išankstinio grąžinimo suma padalinama iš likusiu neapmokėtų Mėnesinių įmokų skaičiaus ir šiuo dydžiu sumažinama kiekviena likusi Mėnesinė įmoka.  

Kas yra užtikrinimo fondas?

Paskolų klubas siūlo pasinaudoti mokama Užtikrinimo fondo paslauga, taip dar labiau mažinant investavimo riziką. Pasirinkus investuoti su Užtikrinimo fondu, su Paskolų klubu pasirašote laidavimo sutartį, pagal kurią pats Paskolų klubas įsipareigoja laiduoti už vartojimo kredito gavėją. Tai reiškia, kad vartojimo kredito gavėjui vėluojant nors vieną dieną, Paskolų klubas padengia įmokas tiesiai investuotojui ir paskui jas pats išsiieško iš vartojimo kredito gavėjo. Paskolų klubas kaupia pinigus atskiroje sąskaitoje, ir iš šių sukauptų pinigų dengia įmokas investuotojams. Atnaujinamas sąskaitos vaizdas skelbiamas paskoluklubas.lt investavimo skiltyje.

Pasirinkus Užtikrinimo fondo paslaugą, investuotojui taikomas atitinkamas mokestis. Mokestis priklauso nuo kredito gavėjo kreditingumo reitingo ir paskolos laikotarpio: 0.44% - 22.91% nuo investavimo sumos. Visi mokesčiai yra kaupiami fonde, o vėlavimo atveju, iš užtikrinimo fondo sukauptų pinigų, yra padengiamos įmokos. 

Jeigu vartojimo kredito gavėjas grąžina paskolą iš anksto arba vartojimo kredito sutartis su vartojimo kredito gavėju yra nutraukiama, o jo sumokėtos palūkanos nepadengia investuotojo sumokėto Užtikrinimo fondo mokesčio, investuotojui grąžinama tokia sumokėto Užtikrinimo fondo mokesčio dalis, kad investuotojas nepatirtų nuostolio (investuotojas visada atgaus savo investuotą sumą). Tuo atveju, kai vartojimo kredito gavėjo sumokėtos palūkanos viršija investuotojo sumokėto Užtikrinimo fondo mokestį, Užtikrinimo fondo mokestis nėra grąžinamas.

Pabrėžiame, kad atlygintinio laidavimo ("Užtikrinimo fondo") paslauga skirta tik situacijoms dėl vartojimo kredito gavėjo nemokumo, tačiau niekaip nėra susijusi su mokestinėmis jūsų, kaip investuotojo, prievolėmis valstybei.

 

 

Kas nutinka, jei paskola negrąžinama?

Paskolos gavėjas, pavėlavęs sumokėti bent vieną įmoką, apie tai informuojamas el. laiškais bei SMS žinutėmis. Po 30 vėlavimo dienų paskolos gavėjo skola yra registruojama UAB „Creditinfo Lietuva“, po 40 vėlavimo dienų paskolos išieškojimas yra perleidžiamas skolų išieškojimo įmonei. „Paskolų klubas“ rekomenduoja kiekvienam investuotojui pasinaudoti galimybe investuoti užsitikrinus „Užtikrinimo fondo“ apsauga ir taip sumažinti investavimo riziką.

Galimi išieškojimo variantai paskolos vėlavimo atveju:

1.       Jei pasinaudojote Užtikrinimo fondu, „Paskolų klubas“ Jums moka įmokas nuo pirmos paskolos vėlavimo dienos. Nuo 60 iki 130 paskolos vėlavimo dienos vartojimo kredito sutartis su vartojimo kredito gavėju nutraukiama ir Jums grąžinama visa paskolos suma ir iki tos dienos sukauptos palūkanos;

2.       Jei nepasinaudojote Užtikrinimo fondu, nuo 60 iki 130 paskolos vėlavimo dienos „Paskolų klubas“ nutraukia vartojimo kredito sutartį su vartojimo kredito gavėju  ir ją nutraukus pasiūlo skolą iš Jūsų nupirkti rinkos kainomis. Jei atsisakote, skolos išieškojimas perduodamas skolų išieškojimo įmonei, teismui ar antstoliams. Statistiškai skolos išieškojimas gali užtrukti apie 2 metus, tačiau visas gautas įmokas „Paskolų klubas“ tą pačią dieną perveda Jums. 

Investuotojui pačiam nereikia rūpintis skolos išieškojimu. „Paskolų klubas“ visą ikiteisminį ir teisminį išieškojimą perduoda skolų išieškojimo įmonei, o už skolą gautos lėšos tą pačią dieną pervedamos investuotojui. Visas išieškojimo išlaidas padengia skolininkas.

 
Kokią riziką prisiima investuotojas?

Paskolų klubas, vertindamas vartojimo kredito gavėjų kreditingumą, taiko itin aukštus reikalavimus. Tačiau visuomet gali nutikti atvejų, kai vartojimo kredito gavėjas laiku nevykdo savo įsipareigojimų, ir dėl to paskolos davėjas gali patirti nuostolių. Siekdami, kad priimtumėte sprendimą investuoti į vartojimo kreditus atsakingai, pateikiame šią informaciją apie tokios investavimo rūšies rizikas.

Paskolos davėjas turėtų  suprasti, kad jam tenka visa vartojimo kredito gavėjo nemokumo rizika, kuri reiškia, kad vartojimo kredito gavėjas gali nevykdyti vartojimo kredito sutarties ir dėl to paskolos davėjas gali patirti finansinių nuostolių, t. y. negauti visų arba dalies palūkanų, kurias vartojimo kredito gavėjas turėjo sumokėti pagal vartojimo kredito sutartį, taip pat neatgauti dalies arba visos paskolos sumos.

Paskolos davėjas turėtų  suprasti, kad vartojimo kredito gavėjas pagal galiojančius teisės aktus gali grąžinti visą ar dalį vartojimo kredito anksčiau laiko ir dėl to paskolos davėjas atgaus mažiau palūkanų pagal sutartį, nei buvo tikėtasi.

Nusprendęs investuoti į vartojimo kreditus, paskolos davėjas pasirenka vartojimo kredito gavėjų, kuriems bus skolinama jo lėšomis, kredito reitingą (-us). Paskolų klubas įsipareigoja sudaryti vartojimo kredito sutartis tik su vartojimo kredito gavėjais, kuriems kreditingumo vertinimo dieną yra priskirtas specialiosiose sąlygose nurodytas reitingas. Kredito reitingas yra vartojimo kredito gavėjo kreditingumo vertinimo rezultato išraiška, kuri yra vertinama nuo A – aukščiausio lygio patikimumas - iki E – žemiausio lygio patikimumas. Paskolų klubas siekia kaip galima sumažinti nemokumo riziką, todėl vartojimo kreditai suteikiami tik A-C reitingą turintiems asmenims, tačiau paskolos davėjas turi suprasti, kad net aukšto kreditingumo reitingo vartojimo kredito gavėjų nemokumo rizika išlieka.

Paskolų klubo atsakomybė dėl vartojimo kredito gavėjo nemokumo yra ribota. Paskolų klubas atsako dėl vartojimo kredito gavėjo nemokumo tuo atveju, jeigu jis pažeidė Vartojimo kredito gavėjų kreditingumo vertinimo taisyklių nuostatas ir dėl to netinkamai įvertino vartojimo kredito gavėjo mokumą. Tokiu atveju Paskolų klubas atlygina paskolos davėjo tiesiogiai patirtus nuostolius.

Taip pat nuo 2016 m. lapkričio 29 d. Paskolų klubas vertindamas asmenų kreditingumą nebetikrina Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro (NAR). Tuo atveju, jeigu dėl Paskolų klubo priimto sprendimo nebetikrinti Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro (NAR) bus sudaryta vartojimo kredito sutarti su neveiksniu asmeniu, Paskolų klubas nedelsdamas nuo tokio sužinojimo momento atlygins tiesioginius nuostolius, kurie yra laikomi lygūs negrąžintai investicijos sumai ir mokėjimo palūkanoms iki faktinės investicijos grąžinimo dienos, į tokio asmens vartojimo kreditą investavusiems klientams.

Ar galima išsiregistruoti?

Norint išsiregistruoti iš www.paskoluklubas.lt sistemos, turite neturėti galiojančių investicijų į vartojimo kreditus. 

Susisiekite su mumis telefonu 8 700 800 75 arba el. paštu info@paskoluklubas.lt ir informuokite apie savo pageidavimą. Jeigu esate atsidaręs elektroninių pinigų sąskaitą, turime pasirašyti susitarimą dėl sąskaitos uždarymo, ir Jus išregistruosime iš sistemos.  

Kaip siekiama išvengti interesų konflikto?

Informacija apie priemones siekiant išvengti interesų konflikto

Paskolų klubas veikia ir kaip tarpusavio skolinimo platformos operatorius, ir kaip vartojimo kredito davėjas. Tai reiškia, kad tam tikrais atvejais Paskolų klubas pats skolina lėšas vartojimo kredito gavėjams, besikreipiantiems dėl vartojimo kredito gavimo per platformą www.paskoluklubas.lt.

Siekiant išvengti interesų konfliktų ir užtikrinti paskolos davėjų teisių apsaugą, Paskolų klubas skolina savo lėšas žemiau nurodytoms sąlygoms.

Bendrovė turi teisę suteikti vartojimo kreditą, lygų ne daugiau nei 50 procentų nuo visos vartojimo kredito gavėjo prašomos paskolinti sumos, jeigu:
paskolos davėjai į tokį vartojimo kreditą jau yra investavę ne mažiau kaip 50 procentų nuo visos vartojimo kredito gavėjo prašomos paskolinti sumos;
praėjo ne mažiau kaip pusė vartojimo kredito skelbimo galiojimo laiko nuo prašymo suteikti vartojimo kreditą pateikimo.Tokiu atveju, kai vartojimo kredito gavėjas yra skolingas tiek Paskolų klubui, tiek paskolos davėjams, visos pagal sudarytas sutartis gaunamos įmokos yra paskirstomos proporcingai Paskolų klubui ir paskolos davėjams pagal kiekvieno asmens paskolintą sumą.

Taip pat, siekiant išvengti interesų konfliktų, nė vienas Paskolų klubo darbuotojas ar su jais ar pačia įmone susiję asmenys neturi ir negali turėti geresnių sąlygų investuoti į vartojimo kreditus nei nesusiję asmenys.

Kokia yra grąžinamų įmokų apskaičiavimo tvarka?

Paskolos gavėjui sumokant įmoką, ji proporcingai paskirstoma Paskolų davėjams pagal jų investuotos sumos dalį paskolos sumoje. Paskolų davėjams grąžinama įmokos suma yra apvalinama centų tikslumu. Cento dalių perviršis nėra anuliuojamas, o yra kaupiamas, kol sudėjus tokias sumas gaunamas bent vienas centas, kuris bus priskaičiuotas prie sekančios grąžintinos įmokos.

Kada yra pervedamos lėšos gautos už įmoką?

Vartojimo kredito gavėjui įmokos mokėjimo dieną atlikus mokėjimą lygų įmokos dydžiui, investuotojams pinigai į sąskaitą yra išmokami iš karto proporcingai investuotai sumai.

Vadovaujantis Vartojimo kredito įstatymo nuostatomis vartojimo kredito gavėjas turi teisę įvykdyti visus arba dalį savo įsipareigojimų pagal vartojimo kredito sutartį. Tai padaręs, jis turi teisę į bendros vartojimo kredito kainos sumažinimą. Atsižvelgiant į tai, vartojimo kredito gavėjui pervedus didesnę piniginių lėšų sumą negu tą dieną mokėtiną sumą, jam suteikiama teisė per 72 valandas pateikti prašymą dėl palūkanų perskaičiavimo. Jeigu per minėtas 72 valandas vartojimo kredito gavėjas pateikė prašymą perskaičiuoti palūkanas, tai iš karto po palūkanų perskaičiavimo investuotojams į jų sąskaitas, proporcingai nuo investuotos sumos, pervedama grąžintina vartojimo kredito dalis ir tai dienai mokėtinos palūkanos. Tuo atveju, kai vartojimo kredito gavėjas per 72 valandas nepateikė prašymo perskaičiuoti palūkanų, tai po minėto termino pabaigos investuotojams į jų sąskaitas, proporcingai nuo investuotos sumos, pervedama vartojimo kredito dalis ir visos palūkanos, įskaitant ir ateities palūkanas. 

Kokius mokesčius VMI turi sumokėti investuotojai?

Atsižvelgiant į tai, kad investuotojai, kurie naudodamiesi Paskolų klubo platforma investuoja į paskolas, nėra laikomi vykdančiais individualią veiklą, jie turi sumokėti tik gyventojų pajamų mokestį už FAKTIŠKAI GAUTAS palūkanas, priskaičiuotas finansuojant paskolas, t.y. pajamos pripažįstamos gautomis faktiniu jų gavimo momentu, o ne mokėjimo grafike nurodyta data.  Gyventojų pajamų mokesčio tarifas yra 15 %, kurio yra apmokestinama visa už laikotarpį faktiškai gautų palūkanų suma. Atsižvelgiant į jau minėtą faktą, kad investuotojai nėra laikomi vykdančiais individualią veiklą, iš šios veiklos gaunamo pelno, t.y. faktiškai gautų palūkanų, nėra išskaitomi tiesiogiai patirti nuostoliai ir išlaidos susijusios su gaunamos palūkanomis. Taigi, nuo faktiškai gautų palūkanų sumos, už kurią reikia susimokėti gyventojų pajamų mokestį, nėra galima atimti patirtų nuostolių dėl negrąžintų įmokų ar jų dalies, taip pat patirtų išlaidų sumokant mokesčius į užtikrinimo fondą. Pareiga deklaruoti pajamas už faktiškai gautas palūkanas tenka patiems investuotojams. Jie šias pajamas už praėjusius kalendorinius metus turi deklaruoti iki gegužės 1 d.

Kas yra VIP investuotojas ir kada juo tampama?

VIP investuotojo statusai:

VIP Bronze. Aktyvus investicijų portfelio dydis nuo 5 000€

VIP Silver. Aktyvus investicijų portfelio dydis nuo 15 000€

VIP Gold. Aktyvus investicijų portfelio dydis nuo 50 000€.

VIP Platinum. Aktyvus investicijų portfelio dydis nuo 125 000€.

VIP investuotojo statusas suteikia papildomų kriterijų automatiniame skelbime. Naudojantis automatinio investavimo funkcija, VIP investuotojai turi pirmenybę prieš kitus investuotojus. Taip pat Paskolų klubas suteikia galimybę VIP investuotojams parduoti vėluojančias paskolas 10 % brangiau negu tai gali padaryti kiti investuotojai. Be to, VIP investuotojai gauna pakvietimus į specialius Paskolų klubo organizuojamus renginius.

Kokie automatinio skelbimo kriterijai yra taikomi paprastiems ir VIP investuotojams?

 

Paprastas

Bronze

Silver

Gold

Platinum

 Tikslas

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Išsilavinimas

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Amžius

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Suma

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Vedybinis statusas

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Turimas turtas

 Taip

 Taip

 Taip

 Taip

Taip

 Išlaikytinių skaičius

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Darbo stažas

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Šeimos pajamos

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Lytis

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Investuoti tik į vieną aktyvų PG kreditą

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

 Pradelstų skolų senumas

 

 

Taip

Taip

Taip

 Pradelstų skolų suma

 

 

 

 

Taip

 Kreipinių skaičius į finansų įstaigas

 

 

 

Taip

Taip

 DTI santykis

 

 

 

Taip

Taip

 DTI santykis atmetus būsto kreditą

 

 

 

Taip

Taip

 Pagrindinis pajamų šaltinis

 

 

 

 

Taip

 Suma skiriama automatiniui skelbimui

Taip

Taip

Taip

Taip

Taip

Kaip vykdomas išieškojimas jei skolininkas miršta?

Skolininko mirties atveju yra galimi keli skolos išieškojimo scenarijai.

Gavęs informaciją, kad skolininkas mirė, visų pirma Paskolų klubas išsiaiškina, ar yra paveldėtojų (t.y. ar koks nors asmuo priėmė palikimą). Jei palikimas yra priimtas, tolimesnis išieškojimas atliekamas iš paveldėtojo turto. Tuo atveju, jeigų įpėdinis priimtų palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą, išieškojimas būtų atliekamas tik paveldėto turto ribose. Jeigu skolininkas turėjo turto, bet neturėjo įpėdinio, tuomet palikimą priima valstybė, į kurią yra nukreipiamas skolos išieškojimas (LR CK 5.62 str.).

Jei skolininkas mirė neturėdamas turto ir palikimas nėra priimtas, skola nebeišieškoma, nes nėra į ką nukreipti išieškojimo. Tokiu atveju patiriami nuostoliai tenka investuotojams. 

Kokius kaštus patirsiu skolos išieškojimo atveju (be užtikrinimo fondo)?

Jokie papildomi mokesčiai iš investuotojo nėra imami. Tokiu atveju vienintelės sąnaudos yra laiko sąnaudos, laukiant skolos išieškojimo.

Kokia yra negrąžintų įmokų, kai nutraukiama paskolos sutartis, pardavimo tvarka ir kaina?

Prieš 5 kalendorines dienas iki planuojamo paskolos sutarties nutraukimo, Paskolų klubas kiekvienam Paskolos davėjui investavusiam į šią paskolą, išsiunčia pranešimą dėl galimybės parduoti vėluojančią paskolą. Jeigu Paskolos gavėjas iki numatytos dienos nepadengia visų įsiskolinimų, Paskolų klubas su juo nutraukia paskolos sutartį ir Paskolos davėjams, trisdešimt kalendorinių dienų siūlo sumokėti išmoką.

Apskaičiuojant išmokos kainą, Paskolos davėjui negrąžinta investicijos dalis dauginama iš koeficiento, priklausančio nuo Paskolos gavėjo kreditingumo reitingo bei nuo pasiūlymo galiojimo dienos, kai Paskolos davėjas nusprendžia parduoti vėluojančią paskolą. Koeficientai priklauso nuo paskolos gavėjo kreditingumo reitingo: A reitingui: 0,7, B reitingui: 0,6, C reitingui: 0,5. Priklausomai nuo pasiūlymo galiojimo dienos, nuo ketvirtos kalendorinės dienos iki aštuntos kalendorinės dienos kasdien nuo aukščiau nurodyto reitingo koeficientų atimama 0,05 (t.y. pirmas tris dienas A reitingo koeficientas bus 0,7, ketvirtąją dieną - 0,65 ir t.t.).

Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad VIP investuotojo statusą turintys Paskolos davėjai turi galimybę parduoti vėluojančias paskolas 0,1 punktu didesniu koeficientu negu kiti paskolos davėjai, kurie neturi VIP investuotojo statuso.

Kas atsitiks, kai užtikrinimo fonde baigsis pinigai? Kas padengs įmokas?

Užtikrinimo fondas formuojamas iš sukauptų piniginių lėšų, kurios yra gaunamos iš investuotojų pasirinkusių užtikrinimo fondą. Taigi, atsižvelgiant nuo užtikrinimo fondu dengiamų paskolų bendros sumos priklauso ir užtikrinimo fondo dydis. Tuo atveju, jeigu pasibaigtų pinigai Užtikrinimo fondo sąskaitoje, Paskolų klubas padengtų įsiskolinimus iš bet kurios kitos savo sąskaitos.

Kas atsitiks įmonės bankroto atveju? Kas atsitiks su skolomis?

Įmonei iškėlus bankroto bylą, paskirtas bankroto administratorius visas klientų elektroninių pinigų sąskaitose laikomas lėšas sugrąžins jų savininkams pervedant jas į savininkų (klientų) banko sąskaitas. Visos klientų elektroninius pinigus dengiančios lėšos yra laikomos bankuose atskirose sąskaitose ir nėra priskiriamos prie įmonės turto. Vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, į šias lėšas negali būti nukreipiamas išieškojimas pagal įmonės skolas, jos negali būti areštuojamos ir t.t., taigi įmonė bet kuriuo metu gali išpirkti visus klientų elektroninius pinigus nepriklausomai nuo jų sumos (t.y. nėra ribojama 100 000 EUR indėlių draudimo sumos limitu).

Aptariant įmonės įsipareigojimus kaip tarpusavio skolinimo platformos operatorės, įmonės bankroto atveju vadovausimės su Lietuvos banku suderintu veiklos tęstinumo planu, kuris numato konkrečius veiksmus ir procedūras, kurių turi būti imamasi. Svarbiausias principas – visos per platformą sudarytos sutartys yra galiojančios ir jos privalo būti vykdomos toliau. Ne vėliau nei per keturias darbo dienas investuotojams ir paskolų gavėjams yra atskleidžiami vieni kitų duomenys tam, kad sutartys galėtų būti vykdomos. Tai reiškia, kad paskolos gavėjas mėnesines įmokas turės mokėti tiesiogiai investuotojams.

KAS YRA ANTRINĖ RINKA?

Antrinė rinka – tai galimybė investuotojams pirkti ir parduoti investicijas į vartojimo kreditus. Antrinėje rinkoje galima parduoti tik tas investicijas, kurios nuosavybės teise priklauso investuotojui, t.y. vartojimo kreditas, į kuri investuotojas yra investavęs, jau yra sufinansuotas ir vartojimo kredito lėšos yra išmokėtos vartojimo kredito gavėjui. Jeigu investicija parduodama pigiau nei pirkta, laikoma, kad paskola parduodama su nuolaida. Jeigu brangiau – laikoma, kad investicija parduodama su premija.  

KOKIE MOKESČIAI YRA TAIKOMI, NORINT PARDAUOTI ARBA PIRKTI INVESTICIJAS ANTRINĖJE RINKOJE?

Tiek parduodant, tiek perkant investicijas antrinėje rinkoje yra taikomas 1% tarpininkavimo mokestis, kuris yra apskaičiuojamas atsižvelgiant į investicijos pardavimo kainą.

 

KAIP PARDUOTI INVESTICIJĄ ANTRINĖJE RINKOJE?

 

Parduoti investiciją galite būdami “mano investicijos” skiltyje. Paspaudus “parduoti investicijas” galite varnelėmis sužymėti norimas parduoti investicijas. Pasirinkus norimas parduoti paskolas spauskite “tęsti”. Atsidariusiame lange kiekvienai paskolai galite įvesti premiją arba nuolaidą ir matyti investicijos rezultatą įvyksiančiam sandoriui.

Kol parduodamos investicijos nenupirko kiti investuotojai, Jūs bet kurio metu galite skelbimą atšaukti. Antrinėje rinkoje patalpintas investicijos pardavimo skelbimas galioja 30 dienų. Jeigu per 30 dienų investicija nebūtų parduota, skelbimas būtų automatiškai atšauktas bei norint šią investiciją toliau siūlyti kitiems investuotojams, skelbimas tūrėtų būti įkeltas pakartotinai.

Paskolų klubui inicijuojant vartojimo kredito sutarties nutraukimą dėl skolininko netinkamai vykdomų prievolių, investicijos pardavimo skelbimas automatiškai atšaukiamas.

Žiūrėti video

KAIP NUSIPIRKTI INVESTICIJĄ ANTRINĖJE RINKOJE?

Antrinę rinką galite rasti “Investuoti” skiltyje. Parduodamų investicijų sąraše galite matyti visą informaciją susijusia su parduodama investicija, t.y. investavimo datą, reitingą, likusią grąžinti paskolos dalį, metinę palūkanų normą, paskolos terminą, likusią gautiną sumą, premiją arba nuolaidą bei pardavimo kainą.

DĖMESIO! Tam tikrais atvejais pardavimo kaina gali viršyti likusią investicijos dalį, tad reiktų lyginti šias dvi sumas. Norėdami įsigyti investiciją antrinėje rinkoje spauskite mygtuką „pirkti“ ir pasirašykite sutartį.

 

Paskolų klubo veiklos pagrindai

UAB „NEO Finance“ veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Bendrovė yra įtraukta į viešąjį vartojimo kredito davėjų ir mokėjimo inicijavimo paslaugų teikėjų, įsipareigojusių laikytis gerosios praktikos principų, sąrašą, taip pat pirmoji platforma, kuri įtraukta viešąjį tarpusavio skolinimo platformos operatorių sąrašą. Bendrovė savo veiklą vykdo remiantis Lietuvos banko suteikta elektroninių pinigų įstaigos licencija.

Gyva pagalba
Skambinkite
870080075
Reikia pagalbos?