Vienas iš būdų sumažinti investavimo rizikas yra pasinaudoti platformoje veikiančiomis paslaugomis – Užtikrinimo fondu arba nemokių investicijų atpirkimo paslauga (Buyback). Svarbu: Užtikrinimo fondo paslauga nuo 2022 m. kovo 1 d. sudaromoms investicijoms daugiau nebetaikoma. Paslaugos sąlygos galioja tik iki 2022 m. kovo 1 d. su Užtikrinimo fondo paslauga sudarytoms investicijoms. 

 

Kas yra „Buyback“?

„Buyback“ yra nemokama paslauga, leidžianti investuotojui parduoti vėluojančias investicijas „Paskolų klubo“ platformai. Investicijų pardavimas inicijuojamas nemokumo atveju, kai sutartis su skolininku yra nutraukiama. Tuomet investuotojai turi galimybę parduoti savo investicijas platformai už 25–50 proc. likusios kredito dalies. Svarbu: Nuo 2023.09.14 arba 2024.03.01 (priklausomai nuo sutarties pasirašymo datos) A, B ir C reitingo paskoloms „NEO Finance“ pradeda taikyti naują „Buyback“ kainodarą, kuri galioja rankiniu būdu arba automatinių skelbimų būdu suinvestuotoms paskoloms. Plačiau apie sąlygas galite sužinoti paspaudę čia.

Kaip „Buyback“ veikia?

„NEO Finance“ nutraukia sutartį su skolininku, kai jis vėluoja sumokėti apie 3–5 įmokas. Nutraukus sutartį su skolininku, investuotojai gali parduoti investicijas platformai už jau nustatytą kainą. Prieš 5 kalendorines dienas iki planuojamo paskolos sutarties nutraukimo, „Paskolų klubas“ kiekvienam investavusiam į šią paskolą, išsiunčia pranešimą dėl galimybės parduoti vėluojančią paskolą. Jeigu Paskolos gavėjas iki numatytos dienos nepadengia visų įsiskolinimų, „Paskolų klubas“ su juo nutraukia paskolos sutartį ir investuotojams, trisdešimt kalendorinių dienų siūlo investicijos atpirkimą.

Apskaičiuojant išmokos kainą, negrąžinta investicijos dalis dauginama iš koeficiento, priklausančio nuo Paskolos gavėjo kreditingumo reitingo bei nuo pasiūlymo galiojimo dienos, kai investuotojas nusprendžia parduoti vėluojančią investiciją. Koeficientai, galiojantys pirmas 3 pasiūlymo dienas pagal reitingą: A+ reitingui: 100% (nuo 2021.04.12 10 val. sufinansuotoms naujoms A+ reitingo paskoloms); A+ (sudarytoms iki 2021.04.12) ir A reitingams - 70% likusio kredito; B reitingas - 60 proc., C reitingas - 50 proc. C- reitingo Paskolų klube nėra galimybės parduoti.

Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad VIP investuotojo statusą turintys Paskolos davėjai turi galimybę parduoti vėluojančias paskolas 0,1 punktu didesniu koeficientu negu kiti investuotojai, kurie neturi VIP investuotojo statuso.

Nuo 2021.04.12 galioja naujos „Buyback“ sąlygos investuojantiems į A+ paskolas

Nuo balandžio 12 d. išduotoms naujoms A+ reitingo paskoloms „NEO Finance“ pasiūlys naują „Buyback“ kainodarą. Jeigu po šios datos išduota A+ reitingo paskola taps nemoki (default) ir sutartis su paskolos gavėju bus nutraukta – A+ investicijas automatiškai nupirks „NEO Finance“ už 100% likusios kredito dalies.

Pati „Buyback“ paslauga nieko nekainuoja. Tačiau parduodant vėluojančias investicijas taikoma atitinkama kainodara. Svarbiausia žinoti, kad „Buyback“ paslauga galima naudotis 30 kalendorinių dienų. Per pirmąsias tris dienas siūloma kaina yra didžiausia, toliau ji mažėja. Visas pardavimo kainas galite peržiūrėti čia.

Svarbu:  paskelbtos naujos „Buyback“ sąlygos investuojantiems į A,B,C paskolas. 

Nuo 2023.09.14 arba 2024.03.01 (priklausomai nuo sutarties pasirašymo datos) A, B ir C reitingo paskoloms „NEO Finance“ pradeda taikyti naują „Buyback“ kainodarą, kuri galioja rankiniu būdu arba automatinių skelbimų būdu suinvestuotoms paskoloms. Plačiau apie sąlygas galite sužinoti paspaudę čia.

Kas yra Užtikrinimo fondas?

Užtikrinimo fondas – tai mokama paslauga, leidžianti „Paskolų klubo“ investuotojams dar labiau sumažinti investavimo riziką. Svarbu: Užtikrinimo fondo paslauga nuo 2022 m. kovo 1 d. sudaromoms investicijoms daugiau nebetaikoma. Paslaugos sąlygos galioja tik iki 2022 m. kovo 1 d. su Užtikrinimo fondo paslauga sudarytoms investicijoms. Pasirinkus investuoti su Užtikrinimo fondu, „Paskolų klubas“ su investuotoju pasirašo laidavimo sutartį, pagal kurią pats „Paskolų klubas“ įsipareigoja laiduoti už vartojimo kredito gavėją. Kredito gavėjo sutarties nutraukimo atveju, platforma užtikrina į jo paskolą investavusiam investuotojui padengti 100 proc. kredito likutį ir visas palūkanas, susikaupusias, bet nesumokėtas, iki kredito sutarties nutraukimo.

Kaip veikia užtikrinimo fondas?

Vartojimo kredito gavėjui vėluojant nors vieną dieną, „Paskolų klubas“ padengia įmokas tiesiai investuotojui ir paskui jas pats išsiieško iš vartojimo kredito gavėjo. „Paskolų klubas“ kaupia pinigus atskiroje sąskaitoje, ir iš šių sukauptų pinigų dengia įmokas investuotojams. Atnaujinamas sąskaitos vaizdas skelbiamas paskoluklubas.lt statistikos skiltyje.

Jeigu vartojimo kredito gavėjas grąžina paskolą iš anksto arba vartojimo kredito sutartis su vartojimo kredito gavėju yra nutraukiama, o jo sumokėtos palūkanos nepadengia investuotojo sumokėto Užtikrinimo fondo mokesčio, investuotojui grąžinama tokia sumokėto Užtikrinimo fondo mokesčio dalis, kad investuotojas nepatirtų nuostolio (investuotojas visada atgaus savo investuotą sumą). Tuo atveju, kai vartojimo kredito gavėjo sumokėtos palūkanos viršija investuotojo sumokėto Užtikrinimo fondo mokestį, Užtikrinimo fondo mokestis nėra grąžinamas.

Pabrėžiame, kad atlygintinio laidavimo („Užtikrinimo fondo“) paslauga skirta tik situacijoms dėl vartojimo kredito gavėjo nemokumo, tačiau niekaip nėra susijusi su mokestinėmis Jūsų, kaip investuotojo, prievolėmis valstybei.

Kiek kainuoja užtikrinimo fondo paslauga?

Pasirinkus Užtikrinimo fondo paslaugą, investuotojui taikomas atitinkamas mokestis. Mokestis priklauso nuo kredito gavėjo kreditingumo reitingo ir paskolos laikotarpio: 0.23% - 27.54% nuo investavimo sumos. Visi mokesčiai yra kaupiami fonde, o vėlavimo atveju, iš užtikrinimo fondo sukauptų pinigų, yra padengiamos įmokos.

Kas atsitiks, kai užtikrinimo fonde baigsis pinigai? Kas padengs įmokas?

Užtikrinimo fondas formuojamas iš sukauptų piniginių lėšų, kurios yra gaunamos iš investuotojų pasirinkusių investavimą su Užtikrinimo fondo apsauga. Taigi, nuo Užtikrinimo fondu dengiamų paskolų bendros sumos priklauso ir Užtikrinimo fondo dydis. Tuo atveju, jei Užtikrinimo fondo sąskaitoje pasibaigtų pinigai, „Paskolų klubas“ padengtų įsiskolinimus iš bet kurios kitos savo sąskaitos.