Kas yra reitingai?

Paskolos gavėjo mokumas patikrinamas pagal su Lietuvos banku suderintas mokumo vertinimo taisykles. Kiekvienam paskolos gavėjui, sėkmingai praėjusiam mokumo patikrinimą,  suteikiamas kreditingumo reitingas, sudaromas pagal unikalią „Paskolų Klubo“ skaičiavimo metodologiją, pasitelkiant dirbtinio intelekto pagalbą.  

Kreditingumo reitingas parodo, kokia tikimybė, kad paskolą paėmęs asmuo dėl vienokių ar kitokių aplinkybių vėluos ar visiškai jos negrąžins. 

Galimi reitingai – nuo A iki E. Pasiskolinti leidžiama tik A-C reitingą turintiems asmenims.  

 
A
- Aukštas patikimumas;
B
- Aukštesnis nei vidutinis patikimumas;
C
- Vidutinis patikimumas;
D
- Žemesnis patikimumas;
E
- Neatitinkantis reikalavimų.

 

Kaip investuoti rankiniu būdu?

Norėdami investuoti į žmonių paskolas turite prisijungti prie savo Paskolų Klubo paskyros. Pirmasis langas kurį pamatysite ir bus Birža, kurioje rasite visas paskolas, tuo metu laukiančias finansavimo. Norėdami sužinoti daugiau apie specifinę paskolą paspauskite "INVESTUOTI".

Atsidariusiame lange matysite platesnę informaciją apie paskolą bei patį paskolos gavėją. Nusprendę, jog norite investuoti į paskolą turite įrašyti sumą į laukelį bei paspausti "INVESTUOTI".

Paskutinis žingsnis - perkaityti sutartį bet sutikti su sąlygomis.

Kas yra automatinis investavimas ir kaip jis veikia?

Automatinio investavimo funkcija investuotojams suteikia galimybę iš anksto pasirinkti kriterijus, kuriais remiantis bus investuojama į kreditus. Atsiradus naujam paskolos pasiūlymui, sistemoje automatiškai patikrinami skelbimo kriterijai ir, jeigu sąskaitoje yra lėšų, investuojama į paskolą, remiantis pasirinktais kriterijais. Dėl to, visų pirma, yra suinvestuojama pagal automatinius investuotojų skelbimus, o rankiniu būdu investuojama tik į dar likusią paskolos sumą, kurios kartais tiesiog nebelieka.

Automatinio investavimo skelbimai, investuojantys į tuo metu esančias paskolas, nustatomi pagal bendrą investuotojų ratą.

Paskolos gavėjams, pasirinkusiems gauti momentinę paskolą, pirmumas suteikiamas:

 1. Investuotojams, turintiems automatinio investavimo skelbimą su mažiausiu MPN;
 2. VIP investuotojams;
 3. Pagal automatinio skelbimo sukūrimo laiką, pirmenybę teikiant anksčiau sukurtiems.

Paskolos gavėjams, pasirinkusiems patalpinti paskolos skelbimą į biržą, pirmumas suteikiamas:

 1. Jeigu kreditas atitinka gero kredito sąvoką/ kriterijų (-us), pirmumas suteikiamas skelbimams, kurie dar neinvestavo į gerą kreditą.
  Geras kreditas - per paskutines 30 dienų sufinansuotų kreditų MPN (metinių palūkanų normos) vidurkis (pagal reitingus) +3%
  Pvz.: A reitingo palūkanos 10%, tai A reitingo geras kreditas būtų nuo 13%.
  Gero kredito kriterijai yra atnaujinami kas dieną. Investuojant į gerą kreditą yra atsižvelgiama į investuotojo investavimo faktą, bet ne į jo skelbimo investavimo faktą.
 2. VIP investuotojams;
 3. Pagal automatinio skelbimo sukūrimo laiką, pirmenybę teikiant anksčiau sukurtiems.

Jeigu pirmame punkte nurodytą kriterijų atitinka keletas automatinio investavimo skelbimų, tada papildomai vertinamas antras kriterijus ir t.t.

Kaip naudotis automatiniu investavimu?

Galimi kriterijai kuriant automatinį investavimą: kredito suma, laikotarpis, palūkanų dydis ir t.t. Rekomenduojama kruopščiai apgalvoti pasirenkamus kriterijus: kuo daugiau kriterijų pasirenkate, tuo mažesnė tikimybė atrasti tinkamą kreditą.

Šalia kreditų kriterijų, investuotojai gali pasirinkti ir pinigų sumą, kuri bus automatiškai investuojama (kriterijus „Maksimali skelbimo suma“), ir pinigų sumą, skiriamą kiekvienam atskiram kreditui (kriterijus „Maksimali suma į vieną paskolą“).

Šis investavimo būdas leidžia sutaupyti laiko, kadangi investuotojui nereikia skirti savo laiko ieškant investavimui pageidaujamų kreditų.

Svarbu: kuriant naują automatinio investavimo skelbimą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į puslapio dešinėje pusėje esantį „paruoštuką“, kuriame rasite informaciją apie kreditus, sufinansuotus pasirinkus panašius ar tuos pačius kriterijus.

Kuriant automatinio investavimo skelbimą dažniausiai pasitaikančios klaidos:

 • Parenkamas kredito gavėjo išsilavinimas, neatitinkantis amžiaus ir / ar kreditingumo reitingo.
 • Pasirenkama per maža pinigų suma, investuojama automatiniu skelbimu.
 • Atliekamos dažnos skelbimo korekcijos, kurios daro įtaką investuotojų eilei.

Kas yra antrinė rinka ir kaip joje investuoti?

Antrinė rinka – tai galimybė investuotojams pirkti ir / ar parduoti jau sudarytas investicijas į kreditus. Šios investicijos gali būti parduodamos su premija (+X%) arba nuolaida(-X%), kuri jau atsispindi pardavimo kainoje.

Premija – tai marža, kurią taiko pardavėjas nuo likusios kredito dalies. Taikoma tuomet, kai investicija parduodama brangiau nei buvo pirkta.

Nuolaida – tai diskontas, kurį taiko pardavėjas nuo likusios kredito dalies. Taikoma tuomet, kai investicija parduodama pigiau nei buvo pirkta.

SVARBU: Tiek parduodant, tiek perkant investicijas yra taikomas 1% tarpininkavimo mokestis, kuris yra apskaičiuojamas atsižvelgiant į investicijos pardavimo kainą.

Pirkimo priežastys:

 • Galimybė įsigyti jau sudarytų investicijų pigiau, nei pirminėje rinkoje (perkant su nuolaida).
 • Pirminėje rinkoje nėra pasiūlos kreditų, į kuriuos pageidaujate investuoti (laikotarpis, MPN, reitingas ir kiti kriterijai neatitinka jūsų ieškomų).
 • Vėluojančių kreditų pirkimas su didele nuolaida tikintis sėkmingo skolos išieškojimo.
 • Galimybė matyti konkrečios perkamos investicijos mokumo istoriją.
 • Galimybė nusipirkti investiciją už < 10 Eur sumą.

Pardavimo priežastys:

 • Galimybė investiciją parduoti su premija ir taip užsidirbti.
 • Siekis greitai išsigryninti sukauptas lėšas.
 • Noras iš portfelio pašalinti, jūsų nuomone, neperspektyvią investiciją.

 

 

Kaip parduoti investiciją antrinėje rinkoje?

Investicijos pardavimas

a) Investicija išstatoma į antrinę rinką su premija (2%)

8.20 (likusi paskolos dalis) + (8.20*2.00/100 (premija)) = 8.36 (pardavimo kaina)

8.20*2.00/100 (premija) + 0.30 (gautos palūkanos) - 0.08 (1% tarpininkavimo mokestis) = 0.38 (apskaičiuotas pelnas)

b) Investicija išstatoma į antrinę rinką su nuolaida (-2%)

8.20 (likusi paskolos dalis) + (8.20*(-2.00)/100 (nuolaida)) = 8.04 (pardavimo kaina)

(8.20*(-2.00)/100) (nuolaida) + 0.30 (gautos palūkanos) - 0.08 (1% tarpininkavimo mokestis)= 0.06 (apskaičiuotas pelnas)

Parduodančiojo uždarbis = Premija / Nuolaida + Palūkanos - Tarpininkavimo mokestis

Kaip pirkti investiciją antrinėje rinkoje?

Investicijos pirkimas

a) Investicija parduodama su premija (2%)

10.28 (likusi negrąžinta investicijos dalis) + (10.28 * 2.00/100 (premija)) = 10.49 + 0.10 (tarpininkavimo mokestis 1%) = 10.59 (pardavimo kaina)

b) Investicija parduodama su nuolaida (-0.5%)

92.12 (likusi negrąžinta investicijos dalis)+ (92.12 * (-0.50/100) (nuolaida)) = 91.66 + 0.92 (tarpininkavimo mokestis 1%) = 92.58 (pardavimo kaina)

 

Perkančiojo uždarbis = Likusi gautina suma - Pardavimo kaina

Kas yra automatinis investavimas antrinėje rinkoje?

 Automatinio investavimo funkcija investuotojams suteikia galimybę iš anksto pasirinkti kriterijus, kuriais remiantis būtų perkamos investicijos iš antrinės rinkos. Antrinėje rinkoje atsiradus naujai investicijai, sistemoje automatiškai patikrinami skelbimo kriterijai ir jeigu sąskaitoje yra lėšų, investicijos atitinkačios pasirinktus kriterijus bus automatiškai nupirktos.

Automatinio investavimo skelbimą antrinėje rinkoje sukurti galima lygiai taip pat, kaip ir pirminėje rinkoje.

Kurdami automatinio investavimo skelbimą antrinėje rinkoje visus kriterijus peržiūrėkite itin atidžiai.

 

Kam reikalinga NEO Finance sąskaita?

„NEO Finance“, AB veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Bendrovė yra įtraukta į viešąjį vartojimo kredito davėjų ir mokėjimo inicijavimo paslaugų teikėjų, įsipareigojusių laikytis gerosios praktikos principų, sąrašą. Taip pat - pirmoji platforma, įtraukta į viešąjį tarpusavio skolinimo platformos operatorių sąrašą. Bendrovė savo veiklą vykdo remiantis Lietuvos banko suteikta neribota elektroninių pinigų įstaigos licencija, suteikiančia galimybę veiklą vykdyti visoje Europos Sąjungoje.

Dėka neribotos elektroninių pinigų įstaigos licencijos, kurią turi „NEO Finance”, kiekvienas įmonės klientas gali atsidaryti asmeninę sąskaitą, kurios pagalba užtikrinamas investuotojų lėšų saugumas – šios lėšos yra laikomos atskiroje, nei įmonės lėšos, sąskaitoje, esančioje Lietuvos banke.

Ši sąskaita prilygsta bet kuriai kitai banko sąskaitai: ji turi savo IBAN numerį, tad ją galite naudoti ne tik investavimui „Paskolų klube“, bet ir kitoms bankinėms operacijoms įgyvendinti: atlikti mokėjimus internetinėse parduotuvėse, persivesti gaunamą atlyginimą, atlikti kitus reikiamus pavedimus ir t.t. – „Paskolų klubo“ sistema yra bankinė sistema.

Kaip papildyti Paskolų Klubo sąskaitą bankiniu pavedimu?

Norėdami investuoti į žmonių paskolas Paskolų Klube, turite turėti lėšų Paskolų Klubo sąskaitoje. Papildyti ją galima dviem būdais - bankiniu pavedimu arba mokėjimo inicijavimo programa.

Bankiniu pavedimu papildyti sąskaita paprasta. Prisijungę prie savo paskyros paspauskite kortelę "SĄSKAITA" - "SĄSKAITOS APŽVALGA", kurioje rasite savo asmeninį Paskolų Klubo sąskaitos numerį. Būtent į šį sąskaitos numerį atlikdami pavedimą iš savo banko paskyros Jūs papildysite savo Paskolų Klubo sąskaitą.

Kaip papildyti Paskolų Klubo sąskaitą mokėjimo inicijavimo paslauga?

Norėdami investuoti į žmonių paskolas Paskolų Klube, turite turėti lėšų Paskolų Klubo sąskaitoje. Papildyti ją galima dviem būdais - bankiniu pavedimu arba mokėjimo inicijavimo paslauga.

Mokėjimo inicijavimo paslauga papildyti sąskaita paprasta. Prisijungę prie savo paskyros paspauskite kortelę "SĄSKAITA" - "PAPILDYTI SĄSKAITĄ". Lange esančiame laukelyje įrašykite sumą, kurią norite pervesti į Paskolų Klubo sąskaitą ir spauskite "Tęsti".

Atsiradusiame lange galite pasirinkti banką, iš kurio sąskaitos pildysite Paskolų Klubo sąskaitą. Pasirinkę banką tiesiog sekite nuorodas - prisijunkite prie banko bei patvirtinkite pervedimą.

Gyva pagalba
Skambinkite
870080075
Reikia pagalbos?